G DATA AntiVirus 2007 - czy jest dobry? Wasze opinie

Mam pytanie w związku z tematem. A mianowicie czy BARDZIEJ opłaca się instalować darmowego Avasta czy raczej G DATA AntiVirus 2007? Chodzi mi o Wasze opinie na temat tych dwóch programów.

Avast jest lżejszy, ale ma słabszą wykrywalność, bazę sygnatur oraz ochronę. GDATA jest ciężarny, a ma znakomitą wykrywalność, ochronę i bazę sygnatur. JA polecam Avasta, jak na darmowego antyvira to możliwości ma całkiem niezłe.

Używam G DATA IS, mimo mulenia jestem zadowolony (sprzęt 3 letni). Wykrywa to, co ma wykrywać. Nie generuje fałszywych komunikatów (jak avast) ale support zostawia wiele do życzenia. Avast jest darmowy i to jest jego zaleta. Zresztą czy 90 zł na rok jest wielką kwotą ??

G DATA ma bardzo dobrą wykrywalność wirusów jak wcześniej zauważono, posiada dwa silniki skanujące przez co zwiększa szanse na znalezienie wirusa. Jednak potrafi zamulić kompacza i to nieźle. Avast ma mniejsze możliwości. Używałem go przez pewien czas, ale wpuścił do systemu trojana.

(Jak miałem windowsa) Tez używałem G DATA IS i popieram, wypowiedź monczkina ten antywirus jest bardzo dobry…Jednak nie porównujcie go do programu bezpłatnego bo to już co innego “na innej półce”.

I ja sam również używałem G DATA Internet Security. Bardzo dobra wykrywalność, lecz zmuszono mnie do odinstalowania go ze względów spowolnienia pracy PC’ta.

Mi nie zamulał i wykrywał wirusy tak jak potrzeba kiedy go userowałem.Jednak zamulał neta i go wywaliłem.Kolejną wadą było długie skanowanie , ale coś za coś.Ogólnie polecam na silne maszyny.

Chciałbym tylko dopisać, że G DATA AntiVirus 2007 mam “tak jakby” za darmo, ponieważ kupiłem pewne czasopismo i mam:) Zawsze używałem Avasta. I teraz pytam się czy rezygnować z Avasta czy zainstalować G DATA AV2007…

“zainstalować G DATA AV2007.”

:wink:

Avast i G DATA to jak maluch i mercedes.

Avast G DACIE do pięt nie dorasta, lecz nie ma co ukrywać, jego 2 silniki skanujące potrafią ładnie kompa spowolnić mimo to jest bardzo skuteczny.

bardziej polecam G data IS 2007 niż Avasta ja używam G data IS 2007 i działa normalnie na moim laptopie, nie odczuwam spowolnienia i nic jak gram w fife 2007 to chdzi jak burza.

Dla mnie g data przegrywa bo muli kompa więc się nie opłaca…

Lepszy jest KASPERSKY więc jeżeli chce ktoś kupować ANTY no to najlepiej

kaspera bo on jest ok nie muli no i dość tani…

Testowałeś pakiet G Data, że tak mówisz. Powyżej masz usera, który ma G datę i twierdzi, żę nie muli kompa.

Pytanie pozbawione głebszego sensu.

Dlaczego ??

Bo Gdata ma w sobie dwa silniki, w tym jeden właśnie Avasta a drugi Kasperskiego.

A po co ma kupować Kasperskiego, skoro Gdatę ma za darmo na jakiś czas z gazety, wystarczy że wyłączy silnik avasta w opcjach programu (w celu odciązenia zasobów kompa i mniejszego zmulania) i ma praktycznie to samo co Kaspersky

Mi G DATA AV 2007 też zamulał mimo że mam dobrego kompa (core2 duo e6400, 1gb ramu). Nie polecam go nikomu właśnie przez to, choć nie zaprzeczam że jest najlepszy w wykrywaniu zagrożeń itp.

Testowałem dużo wersji G DATY i każda jest do śmietnika… :stuck_out_tongue:

Ten user o którym wyżej wspomniałeś ma chyba słabego kompa bo wiem że g data nie muli kompów poniżej standardu 2006-2007 roku

:lol:

Skończ waść gadać farmazony :!:

Czego w wynikach niezależnych testów GData jest zawsze w czołówce ??

Włąśnie dzięki rewelacyjnej wykrywalności.

No właśnie , przecież wszystkie testy nie są kupione :slight_smile:

Ja zainstalowałbym G DATA tylko na mocnym komputerze. Ten antywirus bardzo dobrze wykrywa wirusy, ale za to bardzo obciąża komputer.

Również testowałem G-Date i tak jak wcześniej napisałem jest bardzo skutecznym programem antywirusowym dzięki zastosowaniu 2 silników skanujących. Jednak coś kosztem czegoś. 2 silniki obciążają mocno kompa. Można oczywiście ustawić wykrywalność czy też skuteczność G-DATY kosztem zwiększenia/zmniejszenia obciążenia.

W tej chwili na Viście HP używam MKS 2k7 (ponownie dziękuje za ten program redakcji DP) i po ostatniej aktualizacji tj.

program naprawdę przyśpieszył i prawie się go nie odczuwa :slight_smile: