Odtwarzacz filmów (RMVB) z napisami dla Windows Vista

Witam !

Jako użytkownik Windows Vista x64, K-Lite Codec Pack oraz RealAlternative napotkałem na sporo problemów z działaniem wszelkiego rodzaju playerów multimedialnych; Po przetestowaniu kilku opisze problemy, które w nich występują.

Proszę zamieszczać tu swoje uwagi, pisać o ewentualnych aktualizacjach, które usprawniają pracę któregoś z programów, dodawać własne propozycje…

(-) BestPlayer 1.0: Napisy są wyświetlane tylko wtedy, kiedy obraz ich nie zakrywa. Kiedy otworzymy film na cały ekran napisów po prostu nie widać.

(-) Media Player Classic 6.4.9 PL: Kiedy ustawimy, aby rozmiar był renderowany za pomocą DX7/DX9 napisy są wyświetlane. Napotkałem tylko problem przy filmach RMVB (zmienny bitrate) - Napisy z dopasowaniem klatkowym np “{3914}{4003}…” przesuwają się

(-) All Player 3 - Nie wiedzieć czemu każdy otworzony film ma zwiększony kontrast; Mimo to napisy dobrze się wczytują;

(-) CinemaPlayer 1.5.3 - i znów problem z przesuwającymi się napisami w RMVB

(+) SubEdit Player + VistaFIX - Nareszcie odtwarzacz działa jak należy, mimo, że trzeba było zainstalować fixa ze strony autora

(-) Kliper 0.6.2b - Do RMVB wcale nie czyta napisów, poza tym OK

(-) Windows Media Player 11 - nie czyta napisów

(-) VPlayer - znów RMVB nie bardzo obsługiwane

no to na dziś tyle. Pozdrawiam !

(-) All Player 3

Kliknij na napis Volume i zmieni się na inną opcję. Klikaj i ustawiaj dotąd, aż film będzie “ładny” :smiley:

P.S. nie wiem czy to działa na RMVB !!

Witam ja walczę już od 2 miesięcy z rmvb i vista i nie ważne do czego doszliście.

Jak chcecie oglądac filmy rmvb i nie chce wam sie szukac programu bo jak sami widzicie zawsze jest jakies ale to proponuje ten programik i wszystko smiga bez zarzutu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … er+0.006.4

pozdro

Spróbuj KMPlayer. Według mnie jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy, a co do napisów to ma wiele różnych ustawień, dzięki którym może usuniesz swój problem.

ja odtwarzam RMVB na Real Playerze 11

Ja mam allplayera 3.1 i wszystko jest Ok więc nie wiem dlaczego u Ciebie jest inaczej. To raczej wina ustawień.