Office 2007 dla użytkowników domowych - aktywacja

Kupiłem wczoraj Office 2007 dla użytkowników domowych (wersja z okazji 15-lecia firmy Microsoft w Polsce) i mam takie pytanie odnośnie licencji, a dokładniej aktywacji. Pakiet ten jest przeznaczony do użytku na 3 komputerach, przy czym trzeba go aktywować po instalacji na każdym ze stanowisk i tutaj wyczytałem w licencji, że pakiet ten integruje się ze sprzętem niczym system operacyjny OEM Microsoftu - dobrze rozumiem?

Jak wygląda sprawa gdy pakiet ten zainstalowałem na 3 komputerach, a kiedyś wymienię całkowicie sprzęt komputerowy - inna płyta główna, procek etc. Czy będzie możliwe aktywowanie pakietu na nowym sprzęcie komputerowym (mimo, że wcześniej był już on przypisany do 3 innych konfiguracji sprzętowych)?

Z tego co wiem, to na vortalu jest spec od oprogramowania Microsoftu o nicku Docent. Może on udzieli mi jakiś informacji na ten temat?

Pozdrawiam serdecznie.

Nie będziesz mógł aktywować pakietu na nowym komputerze. Ta wersja pozwala na aktywację tylko raz na jednym sprzęcie, do którego sie przypisuje. W tym przypadku trzy aktywacje pojedyncze na trzech różnych komputerach.

To wersja pudełkowa, możliwe że da się aktywować na innych komputerach.

Gdybam, ale chyba podczas aktywacji klucz jest porównywany z bazą danych i jeśli nie jest zablokowany (np. znaleziono u kogoś nielegalną kopię z tym kluczem) to można aktywować. Ewentualnie może być jakieś ograniczenie liczby aktywacji (10x? 20x? 50?, nie mam pojęcia) i jakby ktoś zamieścił klucz w internecie i z nim aktywowałoby kilkadziesiąt osób to zostałby automatycznie zablokowany. Ale szczegółów Microsoft nie ujawnia.

W każdym razie, jak sprzęt będzie kompletnie wymieniany raz na rok czy rzadziej, to nie powinno być kłopotów z aktywacją. Ewentualnie trzeba dzwonić i aktywują. Chociaż mogą chcieć kopię dowodu zakupu i fotografię oryginalnej płytki oraz certyfikatu (naklejony na pudełku).

Przynajmniej tak było z Office 2003, może coś zmienili w nowszym.

Bzdury pleciesz, żaden pakiet nie jest powiązany ze sprzętem, to nie jest OS.

Możesz go aktywować dowolną ilość razy ale tylko na 3 stanowiskach równocześnie.

Jest powiązany ze sprzętem… Bynajmniej wersja OEM… Wiem to na własnym przykładzie.

No z tego co wyczytałem, to jest napisane że wersja Office przypisuje się do sprzętu podczas aktywacji. Niestety w zapisach licencyjnych były informacje dla 3 różnych licencji i nie wiadomo, do której licencji był ten przypis - niby można sprawdzić na naklejce (certyfikacie autentyczności) no ale ja tam żadnej takiej informacji nie znalazłem. Stąd te moje pytanie. Jeżeli faktycznie pakiet integruje się na stałe ze sprzętem, to szkoda że takiej informacji nie zamieścili na opakowaniu, tylko dali jakieś chore odnośniki do stron www - bo przecież każdy kto coś w klepie kupuje to ma ze sobą laptopa z dostępem do Internetu :evil: . Napiszę wiadomość prywatną do Docenta, być może on ma jakieś konkretne informacje na ten temat. W razie czego dam znać :).

Narv , co Ty na to,gdybyś tutaj zapytał :arrow: http://www.microsoft.com/poland/cok/default.aspx :?:

Wywołany do tablicy odpowiadam :wink:

Wszystko zależy od licencji :wink: Jeśli jest to licencja detaliczna (box), czyli na etykietce jest napisane “FPP” to wtedy można zainstalować Office na trzech komputerach, natomiast po 90 dniach od instalacji można przenieść pakiet na inny komputer pod warunkiem usunięcia go z pierwszego. Inaczej mówiąc po instalacji Office jest związany z komputerem na minimum 90 dni. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy komputer uległ awarii przed upływem tego okresu. Prawdopodobnie jednak aktywacja internetowa na czwartym komputerze się nie powiedzie i trzeba będzie wykonać ją telefonicznie (tu akurat strzelam, ale z własnych doświadczeń tak oceniam ;)).

Jeśli nabyliśmy Office H&S 2007 w wersji OEM (oznaczenie “OEM”) lub Media-Less Kit (“MLK”) to wtedy oczywiście jest to licencja tylko i wyłącznie na ten komputer (a nie na trzy) i to bez prawa przenoszenia - jak to OEM. Jedyną możliwością jest sprzedaż komputera osobie trzeciej - wtedy licencja jest przenoszona razem z komputerem, ale cały czas jednym i tym samym. W praktyce jednak - jeszcze nie widziałem, żeby ktoś kupował tę edycję pakietu Office 2007 w wersji OEM. Większość osób kupuje chyba te żółte paczki za 199 zł (a często nawet mniej, zależy od sprzedającego) :wink:

Powyższa wiedza opiera się na lekturze umowy licencyjnej: http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=pl

Warto zapoznać się także z tym artykułem: http://office.microsoft.com/pl-pl/produ … 41045.aspx

Dziękuję bardzo @ Docent za odpowiedź, już wszystko rozumiem. Mój Office jest na licencji “FPP” czyli jednak mogę go zainstalować na nowym kompie w przyszłości :). Tylko to chciałem wiedzieć. Dzięki też za linki, może dowiem się jeszcze czegoś ciekawego :). Czytałem kilka razy tą umowę licencyjną wyświetlaną podczas instalacji Office 2007 jednak nie widziałem wtedy tej informacji o okresie 90 dni. Pewnie dlatego, że jest to pisane takim językiem, że po 10 minutach czytania człowiek już nic nie kapuje :).

Teraz już widzę, że faktycznie w umowie tak jest napisane:

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.