Jaki wybrać antywisrus?

No właśnie Mam problem. Mam dwa laptopy pierwszy to Corrino=( system operacyjny xp Home Edition SP2,Typ procesora-Mobile Dual Core Intel Core Duo T2250, 1733 MHz (13 x 133),Karta wideo-Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family (128 MB),RAM 1GB i 74.5 GB dysk twardy. A drugi to Fujitsu Siemens= (Operating System-Microsoft Windows Vista Home Premium,CPU Type-Mobile DualCore Intel Pentium T2130, 1866 MHz (14 x 133),Video Adapter-Mobile Intel® 945 Express Chipset Family (256 MB),RAM 1GB i 140GB. W laptopie Corrino miałem avasta, ale kończyła mi się jego ważność. Po ciężnik i monotonnym szukaniu antywirusa i opinii innych zdecydowałem się na Nortona 2007 na starcie wykrył jakiegoś wirusa;) ale Mam z nim problem tak zamula kompa, że się denerwuje. A na laptopie Fujitsu obecnie nie Mam żadnego antywirusa chciałem dać mu Nortona, ale zobaczyłem jak muli kompa (na Corrino) to sobie odpuściłem. I teraz jestem w kropce, co Mam wybrać pomóżcie, co Mam wybrać :?:

Nod 32

jeśli chcesz coś darmowego to wybierz avirę antivir. działa bez problemu i bardzo dobra wykrywalność. ewentualnie darmową wersję avasta (ale avira lepsza i to sporo).no a jak coś płatnego to polecam kasperskyiego. no i NOD32 też dosyć dobry i nie spowalnia znacząco kompa

Do oby dwóch komputerów Kaspersky lun Nod32? No nie wiem miałem Nod32 i miałem sane wirusy wykrył avast jak go miałem #-o

Darmowy to Avira a płatny to Nod32.Norton strasznie muli.

Jeśli chodzi o Trial to według mnie warto przetestować Kasperkiego. Wykrywalność bardzo wysoka, poza tym radzi sobie z tzw. grubymi rybami, z którymi darmowe AV poradzić sobie nie mogą. Jeśli natomiast interesuje cię tylko i wyłącznie darmowy AV to dobra będzie Avira. Działa dobrze przy niewysokim obciążeniu zasobów systemowych, ochrona rezydenta nieco słabsza według mnie niż w Avast, ale duża lepsza wykrywalność. Sam zdecyduj na czym ci najbardziej zależy.

kaspersky muli :lol:

Zapewniam cię, że na konfiguracji tego drugiego laptopa mulił nie będzie. Korzystałem z Kasperskiego na Duronie 1000 Mhz, 128 MB ramu i dobrze się sprawował.

a przy jakiej konfiguracji?

NOD32 jest bardzo dobry. Możesz przy nim zostać, ale poszperaj w konfiguracji, bo nie jesteś jedynym, który narzeka, że “nod przepuszcza wirusy” :slight_smile:

kratos91 , po pierwsze, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Po drugie, koleor czerwony jest zastrzeżony dla administratorów, więc proszę to też zmienić.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Norton ,jeżeli chodzi o wykrywalność to niezły, ale to prawdziwy hamulec dla komputera.

Z każdego kampa zrobi muła.

właśnie mam Nortona i chyba muszę go odinstalować bo trochę muli najbardziej przy włanczaniu kompa :wink:

Polecam NOD32.Nie muli kompa i jest skuteczny