Aktywacja produktów Microsoft Corporation

Wpadłem na pomysł opisania procesu aktywacji systemu, oraz pakietu office firmy Microsoft. Coraz więcej z Was pisze że ma z tym problemy, więc żeby nie zaśmiecać forum proszę piszcie tutaj jeżeli macie z tym problemy.

Aktywacja Windows XP (Home albo Professional x32/x64bit) /

Jak Aktywować?

Po pierwsze nie aktywujemy systemu zaraz po instalacji systemu bądź w trakcie (tam gdzie jest aktywacja i rejestracja), robimy to po zainstalowaniu systemu i wszystkich sterowników i etc. (Wskazówka także dla Windows Vista!)

Jak jesteśmy pewni że system będzie stabilnie działał, klikamy na ikonkę kluczykówd4483a6246c11e67m.jpg, (jeżeli nie ma to StartWszystkie programyAkcesoriaNarzędzia SystemoweAktywacja systemu) teraz wybieramy sposób aktywacji systemu jeżeli jest to nasza pierwsza aktywacja systemu wybieramy aktywację za pośrednictwem telefonu, ktoś się zapyta dlaczego, a no bo b.często są błędy przy aktywacji przez internet, i wtedy musimy przeprowadzić aktywację przez konsultanta :-).

Aktywacja Telefoniczna.

Klikamy na telefoniczną aktywację, ukaże się nam okno w którym jest wybierałka krajów, poniżej kod 25 znakowy (jak dobże pamiętam) oraz puste pola w które wpiszemy numer podany przez automat.

Wybieramy na swoim pięknym telefonie numer 225941999 czekamy na połączenie (nie, nie jest to typ TP S.A. szybko połączy) wciskamy 1 potem jeszcze raz 1 teraz pan wytłumaczy wam co i jak powinniście podawać, ja to robie już maszynowo (tj. 1-1-kod#kod#kod#). Jeżeli pomylicie się, możecie rozłączyć się ale tylko do momentu wpisania ostatniego ciągu cyfr! Z własnego doświadczenia wiem że lepiej poczekać na połączenie z konsultantem, zaraz po oświadczeniu że kod niezostał przyjęty do serwisu. Podczas rozmowy będziecie musieli podać cały klucz z okna.

Potem konsultant przełączy was do automatu który poda wam kod który trzeba wpisać do pustych pół (robi to ostatnio szybko więc najlepiej jest wpisywać kod z numpad-ka) potem wystarczy kliknąć na Dalej.

Jeżeli zrobiliście wszystko OK (przepisaliście wszystkie cyferki poprawnie) ukaże się wam komunikat o Ukończeniu aktywacji systemu!, ale teraz czarna strona tego wszystkiego… jeżeli ukaże się wam komunikat że system nie został aktywowany, a jeszcze macie połączenie na telefonie trzeba wybrać * i odsłuchać cały kod jeszcze raz jeżeli to nic nie dało to trzeba zresetować komputer i zrobić wszystko od nowa(przynajmniej mnie kiedyś pani na lini tak powiedziała).

Co do niepowodzenia aktywacji, nie wybierajcie opcji że system był instalowany na kilku komputerach! wybierzcie wtedy że na jednym i będziecie połączeni z konsultantem :slight_smile:

Aktywacja przez internet.

Przed aktywacją musicie mieć już ustanowione połączenie! (Czyli jak monit o aktywację wyskoczy podczas startu systemu pozostaje wam tylko aktywacja przez telefon)

Klikamy w oknie aktywacji systemu na aktywacją przez internet i czekamy, nieraz to idzie 3-4 sekundy a nieraz nawet 2minuty, więc cierpliwości :slight_smile:

System został aktywowany!

Jeżeli pokaże się wam że system nie może zostać aktywowany robicie aktywację telefoniczną (na 99% nie przejdzie).

5dd30c468192688em.jpg

Problemy ze sprzętem, co mogę wymienić żeby nie stracić systemu OEM? (nie dotoczy BOX z wiadomych powodów)

Wymienić możecie:

  1. Dysk dużo ludzi ma z tego tytułu wątpliwości

  2. Kartę graficzna

  3. Kartę dźwiękowa

  4. Kartę fizyki (AGEA)

  5. Napędy oraz ich ilość

  6. Obudowę, zasilacz (a jak gdzieś na forum oto ktoś pytał :-))

  7. Kartę TV

  8. Monitor

Nie możecie wymienić!

  1. Płyty głównej

  2. Procesora

I to chyba tyle.

Aktywacja Windows Vista

Nie będę pisał bo to prawie to samo co wyżej, link podaję w razie wątpliwości

http://www.microsoft.com/poland/windows/products/windowsvista/buyorupgrade/activationfaq.mspx

Aktywacja Office 2007

Podczas uruchamiania programu office np. Word zobaczymy okno aktywacji możemy to pominąć ale tylko 25 razy, jeżeli chcemy to zrobić od razu klikamy na Dalej (Jest zaznaczona aktywacja przez internet niech tak pozostanie) Pokaże się nam pasek postępu oczekujemy na aktywację tak jak w przypadku Windows XP

Jeżeli chcemy aktywować office za pomocą telefonu postępujemy tak samo jak w przypadku Windows XP

Jeżeli macie jakieś pytania bądź problemy z aktywacją piszcie tutaj, pomożemy :slight_smile: :razz: (Wstawię niedługo zdjęcia tylko zassam XP z MSDN AA :))

niektórym może się przydać :wink:

Mi nawet po wymianie karty rzucał się o ponowną aktywacje :slight_smile:

Ale M$ z tego co wiem zrezygnował z takich cudów ;] Dzwoniłem do nich na infolinie i odpowiedzieli mi że mogę aktywować moją wersje Visty OEM ile razy mi się żywnie podoba.

Odnośnie aktywacji XP oem też mi konsultantka powiedziała że nie ma limitów na liczbe akltywacji :slight_smile:

To tyczy się aktywacji przez telefon, limit jest na aktywacje przez internet

Jeśli płyta główna padła nam to wtedy można wymienić ją, tylko trzeba zgłosić że padła.

Scorpio ,

Microsoft jakoś zapisuje dane płyty głównej w razie zmiany? Bo automat telefoniczny pyta o dwie rzeczy :slight_smile:

Mianowicie :

Czy wersja była już instalowana na komputerze i czy jest ona zainstalowana na 1, 2, 3 czy wiecej komputerach… Bo z tego wynika że oni mają gdzieś co stało się z moją płytą.

Ostatnio gdzieś czytałem że M$ praktycznie wogóle zrezygnował z podawania powodów ponownej aktywacji windy, ponieważ oni wolą mieć więcej klientów z legalnym Windowsem, a robiąc limit na aktywacje liczba pirackich kopii tylko by się zwiększyła. A jak wiadomo oni nie mogą sobie pozwolić choćby na stratę jednego dolara.

NOWE

Uszkodzenie lub zagubienie oryginalnego nośnika Windows XP OEM

Teraz to żaden problem! Microsoft wprowadził bowiem możliwość uzyskania całkowicie za darmo nowego nośnika instalacyjnego

oprogramowania w wersji OEM, w przypadku gdy oryginalny nośnik został uszkodzony lub zagubiony.

Program OEM System Builder Media Replacement pozwala partnerom firmy Microsoft, którzy sprzedają komputery wraz z

oprogramowaniem w wersjach OEM lub samo oprogramowanie OEM na bezpłatną wymianę uszkodzonych lub zagubionych nośników

instalacyjnych. Dzięki niemu, jeżeli okaże się, że zakupionego przez nas oprogramowania nie da się zainstalować (nawet jeżeli taki problem

wystąpi po jakimś czasie), lub co gorsza zagubiliśmy oryginalny nośnik, będziemy mogli bezpłatnie otrzymać nowy.

Dotąd możliwość wymiany nośnika istniała jedynie w przypadku gdy był on uszkodzony w chwili zakupu - w takiej sytuacji firma

sprzedająca nam oprogramowanie musiała go wymienić u dystrybutora produktów OEM firmy Microsoft. Za otrzymanie nowego

oryginalnego nośnika w przypadku jego późniejszego fizycznego uszkodzenia lub zagubienia trzeba było zaś zapłacić.

Aby skorzystać z tej możliwości powinniśmy skontaktować się w pierwszej kolejności z firmą, która sprzedawała nam sprzęt z

oprogramowaniem OEM (bądź samo oprogramowanie). Firma, aby przeprowadzić wymianę, powinna mieć status System Builder

(teoretycznie wszystkie firmy sprzedające sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem Microsoft w wersji OEM powinny posiadać

taki status). Jeżeli sprzedawca nie jest jednocześnie producentem sprzętu (np. gdy zakupiliśmy markowy komputer w sieci resellerskiej

lub w markecie) należy skontaktować się bezpośrednio z producentem sprzętu. Gorzej, jeżeli firma produkująca sprzęt wraz z którym

zakupiliśmy oprogramowanie już nie istnieje - w takim wypadku otrzymanie nowego nośnika będzie bowiem odpłatne.

Do otrzymania nowego nośnika niezbędne będzie podanie 14-cyfrowego numeru z załączonego do oprogramowania Certyfikatu

Autentyczności (tzw. COA), który znajdziemy pod kluczem produktu. Jeżeli podanie numeru będzie niemożliwe trzeba będzie przedstawić

dokument zakupu. Nowy nośnik powinniśmy otrzymać w ciągu 16 dni roboczych.

Oprogramowanie OEM do którego nośniki podlegają ewentualnym wymianom to: Windows XP (Professional, Home Edition, Media

Center Edition, Tablet PC, Starter, x64 Edition), Office XP (Professional Edition, Small Business Edition), Office 2003 (Professional,

Small Business, Basic Editions), One Note 2003, Word 2003, Excel 2003, Small Business Server 2003, Windows Server 2003, CRM

Small Business Edition Server, a także Data Protection Manager Server. Nośniki produktów, dla których wygasł cyk wsparcia nie będą

wymieniane.

Microsoft wymienia także certyfikaty autentyczności

W sytuacji gdy etykieta certyfikatu autentyczności (tzw. COA) została zniszczona, odkleiła się, została oderwana lub po prostu w

komputerze była wymieniana obudowa, możemy bezpłatnie uzyskać nową etykietę wraz z nowym kluczem produktu. Aby tego

dokonać należy zgłosić się do firmy która sprzedawała nam sprzęt z oprogramowaniem OEM (bądź samo oprogramowanie). Firma, aby

przeprowadzić wymianę, powinna mieć status System Builder (teoretycznie wszystkie firmy sprzedające sprzęt komputerowy wraz z

oprogramowaniem Microsoft w wersji OEM powinny posiadać taki status). Jeżeli sprzedawca nie jest jednocześnie producentem

sprzętu (np. gdy zakupiliśmy markowy komputer w sieci resellerskiej lub w markecie) należy skontaktować się bezpośrednio z

producentem sprzętu.

Niestety aby uzyskać nową etykietę niezbędne będzie podanie starego klucza produktu (w celu deaktywacji). Jest to niezbędne by

zapobiec potencjalnym nadużyciom tj. aktywacjom produktu na stary klucz. W przypadku znacznego zniszczenia certyfikatu czy jego

zagubienia może to być spory problem. W takiej sytuacji możemy wspomóc się specjalnymi narzędziami, które “wyciągną” z systemu

wprowadzony przy instalacji oprogramowania klucz (potrafią to np. bezpłatna AIDA32 czy Belarc Advisor). Po przyjęciu zgłoszenia

przez System Buildera, a następnie akceptacji tego zgłoszenia przez Microsoft, nową etykietę certyfikatu powinniśmy otrzymać w

przeciągu około 14 dni. Uprzedzając ewentualne pytania informujemy, że jeżeli etykieta została zgubiona czy zniszczona, nie mamy

zapisanego klucza, a oprogramowanie zostało już usunięte z komputera to nie będzie możliwości uzyskania nowego certyfikatu.

Warto podkreślić, że wymieniane są wyłącznie certyfikaty autentyczności mające formę samoprzylepnej etykiety (naklejanej na

obudowę komputera, notebooka czy serwera). W takiej postaci są certyfikaty do systemów operacyjnych firmy Microsoft (zarówno

desktopowych jak i serwerowych) w wersji OEM ale już nie np. do pakietu Office w wersji OEM. Ograniczona jest również lista

produktów, obejmuje ona: Windows XP we wszystkich edycjach (Home Edition, Professional, Media Center Edition, Tablet PC,

Starter i x64 Edition), Windows Server 2003 (Web, Standard, Enterprise Edition), Small Business Server 2003 (Standard i Premium

Edition), a także CRM Small Business Edition Server i Data Protection Manager Server - w każdym przypadku w wersji OEM.

Polecam http://oem.microsoft.com/script/mr/COAR … wsignin1.0 (mnie pare lat temu zrobiła pewna pani w balona i kazała sie zarejestrować, no ja ucieszony zrobiłem to sic, to by jej błąd już niepracuje chyba na infolinii, a ja mam konto na SystemBuilder)

Tutaj jest lista: http://www.microsoft.com/poland/oem/

kiedy włączam microsofta obojętnie co czy worda czy coś innego to pojawiał mi się że mam wpisać klucz. tam miałam parę kluczy ale żaden z nich nie działał teraz mam kolejny ale jest mały problem bo nie mam jak go wpisać bo pokazuje mi się nie to że mam wpisać klucz tylko to co było dalej czyli : w jaki sposób chcesz uaktywnić program? i jest zaznaczone że przez internet a na dolnym prawym roku nie można nacisnąć wstecz można nacisnąć tylko dalej albo anuluj co mam zrobić pomocy!!