Pytanie o karty dźwiękowe z DD

WItam

Mam pytanko jakie karty muzyczne potrafią enkodować dżwięk wielokanałowy z dowolnego źródła ( nie tylko z DVD ) do postaci cyfrowej na wyjście cyfrowe SPDIF. Doczytałem że żadna z kart Creative tego nie robi należało by zakpuić dodatkowo Theater Connect DTS-610’ ale tego nie chcę. Czy np któraś z kart Asusa Xonar coś takiego potrafi ? Moze jakieś inne modele kart o których nie słyszałem.

Chcę podłączyć kablem cyfrowym dekoder DD do karty muzycznej i słyszeć sygnał we wszystkich głośnikach.

Mariusz

Jak chcesz słyszeć dźwięk we wszystkich głośnikach (zakładając , że masz system 7.1) to praktycznie każda z nowszych kart dźwiękowych to umożliwi (teraz to nawet większość kart wbudowanych w płytę główną) .

Albo niedoczytałeś albo mnie nie zrozumiałeś. Pytam o karty potrafiące zakodować dźwiek z dowolnego źródła i podać go na wyjście cyfrowe SPDIF nie analogowe. Chcę podłaczyć dekodel DD kabelkiem cyfrowym i otrzymywać dźwięk na wszystkie głośniki nie tylko z DVD. Coś takiego miały płyty z chipsetem n-force2 i Soundstorm. Czy obecnie jakieś karty dźwiękowe to potrafią ?

Sorry bardzo zauważyłem że zamieściłem ten post w nieodpowiednim dziale.

MC11 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif