Vista czy XP

Witam

Posiadam komputer HP Pavilion PC a6130.pl z zainstalowanym systemem Windows Vista. Niestety, jak to z Vistą są problemy. Ponad to zamula, występują przeskoki używania RAM, czy procesora. I tu moje pytanie: Czy ciągnąć z tą Vistą, czy może zainstalować XP (mam jeszcze po starym komputerze) patrząc na co będę wykorzystywał komputer (według kolejności):

Serwer OTS (w tym serwer WWW)

Ja bym zmienił na XP-ka. Jakoś nie mam do Visty zaufania :slight_smile:

na laptopie lepszy będzie stary poczciwy xp,vista na stacjonarny.

mam Viste na laptopie i chodzi bez problemów

myślę, że jednak powinieneś wybrać xp bo to system bardziej sprawdzony, być może vista będzie dobra ale za parę lat :slight_smile:

Vista to ślepy zaułek skoro kolejny windows jest na ukończeniu, pakowanie w “toto” kasy to wyrzucanie jej w błoto. Winda XP jest wystarczajaca no chyba że ktoś żyć nie potrafi bez popierdułek…

…gdy wyjdą nowe Service Pack’i do niej…

Vista zdecydowanie. A jak nie wierzysz to zwyczajnie sprawdź czy XP pójdzie lepiej, skoro masz taką możliwość. Po co wierzyć na słowo.

Ja bym wybrał Xp :wink: Pojawienie się SP3 do Xp przekreśliło szanse Visty. Może za kilka lat Vista będzie lepsza.

ja mam Viste na laptopie i chodzi super (właśnie minął rok)

zresztą też jej nie chciałam ale jak kupowałam to rozmawiałam ze sprzedawcą i mi powiedział że skoro komp fabrycznie wyszedł z vistą to już lepiej tak zostawić bo mogą być potem problemy po zainstalowaniu Xp. więc zakręcona kupiłam z vistą i po pół roku używania stwierdziłam że jest ok. nie narzekam co jakiś czas dosteje aktualizacje po których jest coraz więcej korzyści i możliwości itp - polecam, komp lepiej i szybciej pracuje

ale ja się nie znam na kompach - pracowałam na xp i wcześniejszych wersjach i cięzko mi było się przestawić ale teraz nie wyobrażam sobie innego windowsa niż vista

ja mam viste na kopie i nic mi sie nie dzieje mojm zdaniem vista jest lepsza od xp poniewasz vista robie prawie wszysto za ciebie! !!

przy instalacji kopiuje pliki :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Tak. Proces instalacji został uproszczony, ale przez to nie można wykonać kilku dodatkowych czynności przy instalacji

Ja bym wybrał XP, tym bardziej, że zamierzasz grać na kompie (XP - szybciej chodzą gry niż na viście, na której dodatkowo wiele starszych gier nie działa) . Z vistą nie ma co się męczyć, ponieważ uważam, że jeszcze jest to niedorobiony system, który ma tylko fajny cukierkowy wygląd i nic więcej xD.

mi na viście nawet chodzi Gothic 1 i inne stare gry - bez kłopotów - jak coś jest w starszej wersji windowsa wystarczy wybrać opcje i dostosuje do to starego windowsa :slight_smile:

nie wiem czy wszystkie gry odpali bo “raczkuje” w komputerach i oprogramowaniu :slight_smile:

Mam dwa laptopy, na jednym Viste na drugim XP. Preferuje pracować na tym z XP. Vista jest fantastycznym systemem, ale dopiero po wyłączeniu połowy nie potrzebnych usług.

I jeszcze co do Visty. U mnie wersja 64 bit chodzi dużo lepiej niż XP :] Więc gadanie ludzi od paru miesięcy typu “Vista to dziadostwo bo jest wolne” odnosi się chyba do tego że CI ludzie zazwyczaj instalują Viste na 512 mb ram ^_^. Zresztą pamiętam jak na jakimś PRO portalu testowali Viste na jakimś 1 rdzeniowym procu, 512 ram i GF 7600 GS i doszli do wniosku że Vista jest pomyłką. Żal mi takich ludzi : ]

Hmmm… No to się chyba na XPka przerzucam :stuck_out_tongue_winking_eye:

A co do wymagań, Neth , moje (opis) są chyba o duża za dużo przewyższające wymagania Visty… Czy XP będzie szybciej pracował na moim komputerze? Wiem, że na komputerach ze sprzętem przeciętnym XP szybciej pracuje, ale czy na moim komputerze też tak będzie (tylko z ciekawości się pytam)?

Aha: Czy możliwe jest to, że Vista zaczyna się rypać po kilku moich przeróbkach z usługami, rejestrem itd?

Najgorzej to napisali eksplorator Windows od Visty, że jedno okno eksploratora ładuje się 2 sekundy. Xp jest wydajniejszy. I nagorsze, to to , że wiele programów intergrujących właśnie w system nie działa. Np. programy do partycjonowania Paragon Hard Disk Manager, do zmieniania wyglądu - większość tylko na XP. Gry też starsze często nie chodzą nawet w trybie zgodności - zależy jakie, bo jednym działają, drugim nie.

Ja mam viste ultimate 32 bitowa (narazie) z sp1 wykrywa 4gb ramu i smiga zajebiscie

a ci co maja sprzet z epoki kamienia lupanego i sie wypowiadaja o viscie to szkoda mi takich ludzi

ps. polecam viste jak masz dobry sprzet jak nie to wes sprawdzonego xp