Quake I - poruszanie myszką

Jak skonfigurowac quake’a 1 aby móc w nim poruszac myszką w każdą stronę? Narazie udało mi się tylko dojśc do tego jak poruszac nią w poziomie.

Jeśli chodzi ci o możliwość rozglądania się za pomocą myszki, to, o ile mnie pamięć nie myli, powinieneś włączyć opcję FREELOOK (to działa również w innych grach).

Jeżeli natomiast chcesz się poruszać za pomocą myszki, to chyba najlepiej jest ustawić jej przyciski na poruszanie do przodu i do tyłu. W takim przypadku rozglądałbyś sie za pomocą klawiatury, co nie jest zbyt wygodne.

Tak, chodzi mi o możliwośc rozgladania się za pomocą myszki i niestety freelook nie dziala, pokazuje mi, że nie zna takiej komendy (command unknown). Wpisałem freelook, a potem freelook 1, w obu przypadkach to samo :frowning:

To nie jest komenda tylko opcja - nic nigdzie nie wpisujesz, tylko sterujesz nią przez menu gry.

Wciskasz Esc -> Options -> szukasz tej opcji, ale piszę “z pamięci” więc mogę się mylić.

Po prostu musisz to ustawić w menu sterowania (Options, Controls, albo inaczej - nie pamiętam dokładnie jak wyglądało to menu w Quake 1).

W opcjach też tego nie mam. Już nawet byłem taki twardy, że w config,cfg dopisałem freelook 1, ale nadal nic :frowning:

A jakie opcje masz dostępne w ustawieniach sterowania w grze? W miarę możliwości wypisz wszystkie i może znajdziemy to, czego ci trzeba.


Słuchaj wyczytałem na jakiejś stronce, że opcji “freelook” nie ma ani w Quake 1, ani w Quake 2.

Wyjściem jest ustawienie opcji “mouselook” na jeden z przycisków myszki - najlepiej chyba na prawy, bo lewy zwykle służy do ataku. Wtedy trzymając prawy przycisk myszki mógłbyś się rozglądać.