Jaki jest najlepszy antywirus dla symbiana?

witam.Jaki program antywirusowy dziala najskuteczniej i jest najlepszy w uzytkowaniu dla symbiana?

Po co ci AV?

Wyłącz BT i nic nie złapiesz.

Nawet jeśli byś łaził z załączonym BT, to prawdopodobieństwo że złapiesz vira jest jak wygrana w totolotka (6 oczywiście :))

Ja na Windows Mobile mam Kasperskiego. Na Symbiana też chyba jest.

Ale tak jak napisał kolega bigkoras , nie potrzebny jest AV.

Ja jeszcze dużo korzystam z WiFi w moim telefonie, więc tak zapobiegawczo od czasu do czasu sobie przeskanuje telefon czy nie złapał jakiegoś syfu.

simworks czy jakoś tak… ale dla s60v1 i s60v2

w AV do s60v3 to nie wiem

Najlepszy antywirus na Symbiana to raczej Kaspersky (tyczy się s60v1 i s60v2).

Na Symbiana 3rd to jeszcze nie wiem bo sam takiego szukam ale istnieją takie jak np. F-Secure, Symantec.

Ja używałem F-secure. Trochę telefon przymulał poza tym :ok:

To może uzasadnij to, skoro jest “najlepszy”. :x

Uzasadnię to na swój sposób. Sam mając nokie 7610, czyli telefon z s60v2 używałem Kaspersky’ego. Dokładnie skanuje cały telefon, kartę pamięci, rejestr systemowy oraz prywatne pliki (tzn. muzykę, wideo itp.). Ma dużą wykrywalność (o czym można poczytać w sieci). Jeżeli chce się mieć full wersję to trzeba ją kupić ( z neta można pobrać wersję na 30 dni, ale to i tak wystarczające) i przede wszystkim kto zna Kaspersky’ego ze swojego peceta może chyba stwierdzić, że dobrze będzie się sprawował także i na smartphonie.

Sorry, że podpinam się do troszkę starego tematu, ale nie będę zakładał znowu nowego :stuck_out_tongue:

To tylko przez Bluetooth’a można złapać wirusa :?: Jak przeglądam strony internetowe w komórce (mam skonfigurowany net w komie pod mój router w domu) to nic nie złapię (Nokia E51 jak coś) :?:

w internecie nie ma wirusów na symbiana… a te z windowsa nic ci nie zrobią… tylko przez BT można złapać (jak ktoś się włamie i wyśle) ale każdy AV jest taki sam bo wirusów na s60 jest nie więcej niż 40… ale i tak na nokię z symbianem nie da się włamać przez BT (zawsze o coś pyta)