K750i Najlepszy sterownik aparatu?

Witam. Wyczytalem w necie ze mozna wgrac nowe sterowniki do aparatu telefonu. Gdzie moge sciagnac sterowniki i jakie sa najlepsze. podobno sa takie ktore poprawiaja jakosc zdjec ale nie bedzie dzialal zoom ( nie zalezy mi na nim). co wazniejsze jak je wgrac? Sciagnalem ostatnio paczke dzieki ktorej mozna przerobic k750i na w800i sa wszystkie programy patche i inne rzeczy ale nie ma sterownikow aparatu i instrukcji jak wgrac

Ja używam Kriomag 21.91, możesz sam ustawić ostrość, zdjęcia wychodzą całkiem ładne, zajmują średnio 500kb. Jeśli masz CID36 to możesz je wgrać Farem do ifs/settings/camera/. Jeśli masz inny CID poszukaj instrukcji na http://www.forum.centrumse.pl. Sterowniki możesz znaleźć TU.

dzieki za odpowiedz. ale z tego co sie orientuje to mam CID 49. Ale red czy brown?

poprzez *> itd. sprawdziłem wersje oprogramowania:

ITP

CXC 125 932_49 R1C

Dostosowanie

CDA 102338/99 R7A

cxc125953 R1CA021

EMEA_1

WERSJA ZAWARTOŚCI

PA19

WERSJA APARATU 5.3

mam juz wgrane sterowniki usb flash i wszystko przebieglo ok. wlaczam Gflash i Czytaj CID /test kabla. pollaczam wylaczony telefon z wcisnietym “c” i zaczyna czytac. wyskakuje takie cos i nic dalej nie idzie:

GFlash version 2.0 beta 6

**** READING CID STARTED ****

Wyłącz telefon.

Podłącz telefon przytrzymując “C”.

Baseband ID: 8040

Protocol Version: 3.1

Nie wiem jakim programem mam to zrobic. mam Far-a (ale chyba nim nie da rady) instrukcje podmiany mam ale jak wchodze do telefonu w FS nie odczytuje plikow (a powinno bys 5)

Spróbuj wgrać za pomocą XS++

a moze jakas szybka podpowiedz? jak uzywac xs++

  • Klikasz “Connect”

  • Podłączasz telefon (musi być wyłączony i podczas podłączania trzymaj cały czas przycisk “c” w telefonie, aż program wykryje telefon

  • W polu “configuration” na samym dole okienka po prawej stronie wybierz “FSX”

  • Trochę wyżej pojawi się przycisk “Start FSX”, wciśnij go

  • Poczekaj na załadowanie folderów systemowych

  • Przejdź do ifs/settings/camera/ i po prostu przeciągnij do okienka plik camdriver0.dat

  • po skopiowaniu pliku wciśnij “Shutdown” i odłącz telefon

Tutaj masz sprawdzone sterowniki. Trzeba zainstalować ggsemc i epiusb. Prawym na plik inf i Zainstaluj.

dzieki Barteek. wgralem bez problemu wersje 9.90. mam CID 49 red. telefon robi foty i przy najwiekszym rozmiarze jest zoom :smiley: czy z innymi plikami do podmiany tez tak mozna zrobic? np nowe ikony w menu czy sterownik dzwieku? lub powiekszyc skrzynke sms? a jak sciagnac blokade sim? Obadalem zdjęcia z nowego sterowniki i roznica jest kolosalna. wielkie dzieki za pomoc

Simlocka możesz ściągnąć najłatwiej patchem. Wszystko znajdziesz tutaj.

dzieki maciek90 . zdjałem simlocka mam nowe stry do aparatu ale jak wgrac ikony za pomoca xs++ badz SETool 2 Lite V1.08. mam gotowe paczki ikon

Połącz XS++ z telefonem, wybierz FSX, Start FSX, poczekaj dłuższą chwilę, przejdź do tpa/preset/system/menu i przeciągnij pliki z paczki do okienka z prawej strony. Jak skończysz nie zapomnij wcisnąć Shutdown.

PS. Jeśli jeszcze Ci mało to są tzw. elfy (do poczytania tutaj). Dzięki nim możesz np. zmieniać sterowniki aparatu, dźwięku bez dostępu do komputera, dodać zegarek obok baterii, w każdym miejscu przejść do “pulpitu” albo robić screenshoty. Więcej elfów znajdziesz tu, ale niestety po rosyjsku i trzeba się zarejestrować, żeby ściągnąć.

Tak to może wyglądać.

screen.jpg

dziękuje wszystkim za pomoc :smiley:

jeszcze 1 pytanie. czy mozna usunac wgrane fabrycznie tematy, tapety i dzwonki? jesli tak to gdzie jest sciezka do nich. uzywam XS++

tpa/preset/default

i tam masz foldery ze standardowymi obrazkami, dźwiękami itd.

Pliki chronione znajdziesz w tpa/user. Jeśli zrobisz reset telefonu to znowu się pojawią dlatego mozesz wykasować też z folderu podanego wyżej.

jesli chodzi o elfy to mam problem z folderami. wchodze do telefonu )bez karty pamieci) w folder inne.utworzylem folder Zbin ale jak chce w niego wejsc to nie moge a trzeba tam utworzyć jeszcze 2 foldery. na karcie juz mam Zbin a w nim 2 foldery Config i Deamons. jak zrobic foldery w Zbin? (w telefonie bez kart?

W telefonie w innych tworzysz foldery Zbin, Config i ini. Na karcie w innych tworzysz folder Daemons. W Zbin nie tworzysz katalogów, bo masz k750 a nie w810. Oczywiście instalujesz elfpacka pod twój soft, nie próbuj innego, bo telefon może się już nie włączyć. Wersje softu sprawdzisz naciskając klawisze: “>*<<*<*”. > - prawo,< - lewo.

R1CA021

progCXC125952_EU_1_CL

RACA021

sciagnalem taka paczke k750_r1ca021 a w nim 3 pliki DYN_CONST , k750_r1ca021.lib.vkp , ElfPack_v10.vkp to chyba to?

dalsze dane po wklepaniu kodu*< …

EROM: R3A005

prgCXC1250091_EROM_

DB2010_CLARA_FLAFLA

WERSJA OPROGRAMOWANIA

ITP

CXC 125 932_49 R1C

Dostosowanie

CDA102338/99 R7A

cxc125953 R1CA021

EMEA_1

WERSJA ZAWARTOśCI

PA19

Rozumie , ze sciagnalem dobra wersje ? czyli k750_r1ca021? Paczki elfpakow tez pod konkretny rodzaj softu? czy moge instalowac dowolne? np. spod w810 z tej stronki http://centrumse.pl/forum/Elfpack-t35824.html

Sori za meczenie ale nie chce nic skopac. ktory plik do ktorego folderu? tzn. DYN_CONST , k750_r1ca021.lib.vkp , ElfPack_v10.vkp

Utworzylem juz 3 katalogi w pamieci telefonu i 1 w pamieci karty (daemons)

Plik DYN_CONST do katalogu Config. Elfpack_v10.vkp wgrywasz przez XS++ jako patcha, następnie tak samo k750_r1ca021.lib.vkp. Elfy są uniwersalne, tylko elfpack musi być pod odpowiedni soft.