I900 Omnia - kilka pytan

zamierzam zakupic w najblizszym czasie Omnie i zastanawiam sie czy:

  1. bede mial dostep do aktualizacji windows mobile? czytalem o roznych fonach z tym systemem w wersji 6.1 ale kazdy z nich miala tak naprawde inna kompilacje wgrana…

  2. slyszalem ze pierwsze modele dzialaly o wiele gorzej niz np te produkowane teraz. poprawiono oprogramowanie i dzieki temu ekran dotykowy dziala nieco lepiej. jak sprawdzic i wybrac model nowszy?

  3. czy 128MB RAM starcza “na codzien”?

  4. z czego moge byc niezadowolony w tym telefonie?

  5. na koniec, moze macie jakies inne propozycje na tego typu telefon (iPhone nie wchodzi w gre!). slyszalem ze HTC robi niezle chcialbym zapytac o konkretne opinie.

Ad 1. Szczerze mówiąc nie jestem pewny, ale znając samsunga pewnie będzie tak, że wszelkie aktualizacje będzie trzeba załatwiać przez serwis, żeby nie stracić gwarancji. Jeśłi ci na niej nie zależy, to można robić aktualizacje na własną rękę (trzeba tylko znaleźć na necie info jak to się robi).

Ad 2. Tu nie chodzi o to czy wczesniej robione czy później. To kwestia samego oprogramowania. Telefon zawsze można zflashować do nowszej wersji (oczywiście w serwisie, żeby nie tracić gwarancji)

Ad 3. Spoko. Telefon działa bardzo szybko.

Ad 4. Z serwisu. Osobiście po kilkumiesięcznej walce z nimi dałem sobie spokój i olałem gwarancję. Teraz nabieżąco aktualizuję mój firmware.

Ad 5. HTC TouchHD, a jeśli byłbyś w stanie poczekać do czerwca to możesz się zastanowić nad Nokią N97

ladny ten TouchHD, niestety 2 razy drozszy niz obecnie Omnia :stuck_out_tongue: eh szkoda

rozumiem ze ten autoryzowany serwis jest gdzies na 2 krancu Polski i trzeba telefon wysylac a to sie wiaze z dlugim czasem oczekiwania tak?

może HTC Touch diamond fajny fon albo touch diamond pro to jest to samo co touch diamond tylko ma klawiaturę

lepsza rozdzielczosc niz w Omni, teraz sie waham. przydaloby sie porownanie tych dwoch telefonow… moze cos znajde

Proszę:

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamo … ew-262.php

Co do serwisu to niekoniecznie. Próbowałem do sowjego samsunga wgrać nowy firmware u mnie w Sosnowcu, ale tu mi powiedzieli, że musieliby wysłac mój telefon do Warszamy (wielkie LOL). Zadzwoniłem więc do serwisu w Katowicach i powiedzieli mi, że zrobią to od ręki (i tak też się stało)

no to chyba jednak Omnia :wink:

dzieki za podpowiedzi

Mam omnie 16Gb i jestem zadowolony juz to pisałem w innych postach :smiley:

Jak zakupiłem miałem beznadziejny soft(ROM) trzymał 3 dni bateria po wgraniu SAHJ1 ktory mi wgrali w serwisie (w ciagu 3 godzin miałem spowrotem tel z nowym softem) wytrzymywał o dziwo juz 5-6 dni

ale i tak pozniej zdecydowałem sie wgrać sam i mam SAHJ3 najnowszy polski czysty soft(ROM) i bateria mi trzyma tydzien no i lepiej wyswietlacz chodzi na dotyk :lol:

tez dlatego mysle ze od razu zalatwie najnowszy ROM do niej :wink:

ROM? Czyli chcesz wsadzić do Omni np płytę DVD? :expressionless: Bo przecież ROM to read only memory. Wam chyba chodzi o firmware

tych 2 sformulowan uzywa sie wymiennie

jeszcze jedno pytanie: czy Internet przez HDSPA kosztuje dokladnie tyle samo co normalnie na komorke czyli wg taryfy operatora?

Technologia nie ma wpywu na taryfikację.

Czyli płacisz dokładnie tyle samo za transmisję.