Zwiększenie wydajności RAM w Windows XP

1.uruchom edytor rejsetru

2.Przechodz przez klucze HKEY_LOCAL_MACHINE - SYSTEM - CurrentControlSet - Control - Session Manager - Memory Management

3.Otwierasz wartość DWORD - NoNPagedPoolSize . jeśli nie istnieje musisz ją sam utworzyc.

4.W oknie Edytowanie wartości DWORD zaznacz opcję dziesiętny. Następnie w polu DANE WARTOŚCI: wstawiamy liczbę, którą obliczamy według wzoru x*y. Gdzie x to 0,95 (95%) pomnożone przez liczbę megabajtów dostępnej w komputerze pamięci RAM a y to liczba 1024. Na przykład dla 512MB RAM we wspomniane pole wpiszesz 498073. Na koniec wciskasz ENTER zamykasz edytor i restartujesz kompa.

Powyższa wskazówka jest dla conajmniej zaawansowanych użytkowników kompa. Wszelkie zmiany w rejestrze robisz na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

czyli dla 256 ile bedzie

i szybkosc pamieci ram ma znaczenie ?

249036,8 ?

jakie moga byc niepozadane skutki

Chyba NonPagedPoolSize

Mała literówka ale to ma znaczenie

Wyszło 249036,8 czyli wpisujesz 249036

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 22:51

Tu jest troszke inaczej

ok, ale napiszcie co się dzieje z tą pamięcią?? na czym polega ten supercud, czyli to zwiększenie wydajności??

@radzik radzik

Nie umiesz czytać ?? Wszystko jest w cytacie który podałem.

Domyślnie Windows gdy poziom zajętej pamięci RAM przekroczy 80% zaczyna korzystać z pliku wymiany ( pik wymiany jest dużo wolniejszy od RAM )

How to podane przez el polaco zmienia to i plik wymiany jest używany dopiero po przekroczeniu 95% RAM-u.

dokładnie :smiley:

o ile to zwieksza wydajnosc i ile wpisac dla 786 mb ramu?

barylkaq , byłeś w podstawówce na lekcjach matmy ?

746

A dla 1GB RAM to będzie 996146 ?

Stiffler 0,95 * 1024 * 1024 = 996147,2. i wpisujesz 996147.

Heh już gdzieś tą porade widziałem w jakiejś gazecie :stuck_out_tongue:

Ja mam ustawione na

i komp chodzi zajefajnie :smiley:

Tylko poco uruchamiać ponownie komputer ? Strata czasu :stuck_out_tongue: Wystarczy CTRL+ALT+DEl i zakończyć proces explorer.exe i póxniej uruchomic go ponownie. nastąpi wtedy “przeładowanie” rejestru i zmiany będą natychmiast widoczne :wink:

Zmiany wprowadzone w ten sposób widoczne są dopiero przy bardzo dużym zużyciu RAMu przez kompa…

Co ty gadasz :o

explorer to po prostu nakładka graficzna XP. Przeładowanie jej nie zresetuje rejestru

Ta miara może mieć odzwierciedlenie w ilości tematów zakładanych na Forum w temacie: Pamięć - pomocy… :slight_smile:

Pozdrawiam

A ile ma być dla 128 ramu bo jakoś niemoge policzyć??

hmmm nakładka…? Przecież explorer to podstawa windowsa a nie żadna tam nakładka.

Prawdą jest że zresetowanie explorera np. podczas uaktualnień systemu wprowadza zmiany od razu bez potrzeby restartu :wink:

dean999 , a czemuż to nie możesz policzyć?

ano bo jesteś LEŃ!

128 * 1024 * 0,95 = …

takie trudne?

dean999 124518,4 czyli 124518

Ale rejestr też ?? !!

jak to nie Poczytaj troche na google :slight_smile: na 100% zakończenie procesu explorer.exe i ponowne jego uruchomienie “przeładuje” rejestr :slight_smile: