Komp sie sam restartuje

Wiec.Grałem sobie wczoraj w nocy ii komputer się zrestartował.Myślę że się po prostu zrestartował więc go normalnie uruchamiam.Lecz pojawia sie ekran z wczytywaniem windowsa (xp SP2) i restart.Myślę sobie że trzeba go z formatować.Wiec zrywam kumpla z łóżka (o 9 rano(dla niego do naprawdę wcześnie))żeby wpadł do mnie i spróbował coś zrobić, lecz gdy formatujemy (probujemy) to dochodzi do momentu gdzie trzeba zatwierdzić licencje, ładuje sie i wyskakuje komunikat z błędami na niebieskim tle :smiley: .Co mam zrobić

Pozdrawiam

Podaj kod komunikatu zaczynający się od 0x… z tego ekranu śmierci.

Witaj !!

:arrow: Jaka jest treść tego komunikatu ??

:arrow: Podaj konfigurację kompa.

Najczęściej błędy typu BSOD przy instalacji systemu oznaczają problem z pamięcią RAM. Dlatego postaramy się ją przetestować. To nieco mniej znane narzędzie, ale ma kilka plusów w stosunku do MemTest’u. Jest to Windows Memory Diagnostic i znajdziesz go na oficjalnej stronie Microsoftu. Ściągnij pliczek odpal i zadecyduj, czy ma utworzyć obraz *.iso do wypalenia na CD, czy utworzyć dyskietkę startową. Po wykonaniu programu wyłącz kompa i w slocie zostawiasz tylko jedną kość pamięci RAM - oczywiście jeśli masz ich więcej niż jedną. W takim przypadku wszystkie kości będziemy testować oddzielnie, by sprawdzić, czy i ewentualnie która z nich ma błędy.

Tak więc w slocie mamy tylko jedną kość pamięci RAM, odpalamy program i pojawia się okno…

Windows Memory Diagnostic

Później czas na kilka ustawień widocznych na kolejnym screen’ie…

Windows Memory Diagnostic - Ustawienia

:arrow: Po włączeniu programu wciskasz na klawiaturze literę T - dzięki temu program przeskanuje pamięć wszystkimi dostępnymi metodami. Przez to liczba testów będzie równa 11 - widać to w jasnoniebieskim oknie,

:arrow: pozwól komputerowi wykonać 2, 3 przebiegi testów. Liczbę, którą już wykonał zobaczysz w oknie zaznaczonym na czerwono,

:arrow: ostatnia sprawa to wyniki - będą w żółtym oknie. Jeśli będziesz miał możliwość wklej wyniki w postaci screen’a. Jeśli będzie ich dużo, to sprawdź tylko, czy odwołują się do tych samych komórek pamięci (Cache Address).

Później proces powtarzamy z użyciem kolejnej kości pamięci - jeśli masz ich więcej niż jedną. Najlepiej wsadź ją do tego samego slotu, w której była testowana pamięć pierwsza, by wykluczyć uszkodzenie płyty głównej…

Powodzenia i czekam na wyniki

Dimatheus