Każdorazowa rejestracja Windowsa XP po formacie - konieczne?

Witam, jakiś czas temu zakupiłem Windowsa XP Home SP2 i po każdym formacie mam 30 dni na rejestrację produktu czy coś takiego. Czy mogę to zmienić? Męcząca sprawa, da się to jakoś wyłączyć? Zgodnie bądź nie zgodnie (dlaczego nie?) z prawem? :slight_smile:

Wystarczy aktywować i nie będzie problemu.

Nie musisz się rejestrować. Klikasz na ten Kluczyk, czytasz dokładnie , zaznaczasz że tylko AKTYWACJA WinXP i tyle.

Bo moja siostra dzwoniła na ten numer bezpłatny, wpisała klucz podany przez telefon, później poszedł format i na nowo to samo. W każdym razie dzięki wielkie, przeczytam uważnie!

Najszybciej jest aktywować przez internet.

Jeśli telefonicznie, to trzeba podać ten DŁUGII kod i zapisać sobie jeszcze dłuższy.

Rejestrować i tak nie możesz jak nie masz internetu.

Ewentualnie wystarczy zrobić obraz partycji z aktywowanym już Windowsem (czystym lub z niezbędnymi sterownikami i ewentualnie programami) za pomocą jakiegoś programu. Przykładowo można to zrobić za pomocą Acronis True Image dostępnym na vortalu. Operacja ta (tworzenia obrazu partycji lub przywracania go) trwa kilka minut zamiast kilku godzin spędzonych na żąglowaniu płytkami :mrgreen:

Aby nie musieć aktywować systemu za każdym razem, należy po aktywacji systemu wejść do katalogu:

C:\Windows\System32

I skopiować sobie gdzieś pliki: wpa.dbl i wpa.bak

Po instalacji świeżego systemu Windows XP wystarczy uruchomić do w trybie awaryjnym i zamienić te 2 pliki systemowe na kopie, które wcześniej zrobiłeś.

Jest to na tyle dobre rozwiązanie, że użytkownik i tak musi wykonać przynajmniej jedną aktywację systemu tak więc musi mieć system oryginalny. Dodatkowo jeśli konfiguracja sprzętowa znacznie się zmieni, to i tak trzeba będzie aktywować system od nowa, bo wtedy rozwiązanie polegające na kopiowaniu tych dwóch plików nie zadziała.

Metoda była opisywana chociażby na stronie Enter.pl.