Odzyskiwanie danych po formacie

Czy po sformatowaniu dysku C i zainstalowaniu na nim Windowsa XP da się jakoś odzyskać dane sprzed formata?

Proszę o pomoc.

Format z reguły robi sie po to aby wyczyścić dysk. Raczej sie nie da. Przywracanie systemu nie wiem czy tu coś pomoże gdyż nigdy tego nie robiłem.

Blado to widzę, ale może część uda Ci się odzyskać. Cudów nie oczekuj.

Opisik :arrow: klik

Edit:

Jako, że link ten podaję w kolejnych tematach dotyczących problemu kilka dodatkowych porad:

  1. Nie zapisuj/instaluj nic (łącznie z programem do odzyskiwania danych) na tej partycji.

  2. Nie dokonuj defragmentacji partycji.

  3. Nie kopiu żadnych plików na tą partycję.

  4. Szczególnie gdy to jest partycja systemowa staraj się nie odpalać systemu z tego dysku, ewentualnie podepnij go pod inny komputer/system (np. u znajomego, itp.) aby uniknąć dalszego nadpisywania danych.

Przez software tego nie zrobisz. Musiałbyś się udać do jakiegoś wyspecjalizowanego informatyka i on by mógł pokombinować, tylko że zapłacić za to też trzeba trochę.

Dzięki wielkie @grand. Ściągnąłem EasyRecover Pro i udało mi się odzyskać dużą część danych. Nadal własnym uszom i oczom nie wierzę :slight_smile:

Możesz np. oddać dysk do firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych. Wbrew pozorom zwykły format dużo nie usuwa ;).

oj jest dużo programów do odzyskiwania danych :slight_smile: polecam następujące:

FinalData Enterprise 2.0

File Scavenger 3.0

Active Undelete 5.1

Recover My Files 3.8 (wg mnie najlepszy)

Get Data Back NTFS 3.1

długo trwa odzyskiwanie i niektórych plików się nie odzyska, a niektóre odzyskane nie będą w pełni działały, ale zawsze to coś. powodzenia :slight_smile: