Unkown disk

Witam! chciałem sobie sformatować system, do pewnego momentu jest wszystko OK ale, kiedy chce kontynuować instalacje wyskakuje mi informacja

UNKNOWN DISC

potem cokolwiek nacisnę wyskakuj mi znienawidzony już prze zemnie niebieski ekran kod błędu stop 0x00000050 (0x5500940,0x00000000,0xf7418c13,0x00000002) wiem że każdy kod oznacza inny problem ale ciekawe jest to że wczoraj jak próbowałem sformatować system inny kod się pojawił 0x0000008e(0x808Ia799,0xf6f1c778,0x00000000) ciekawe jaki się jutro kod pojawi? jak wpisywałem te kody w googlach nic nie znajdywało! POMOCY! !!

Może płyta z systemem jest porysowana i jest problem z odczytaniem jej.

Przeskanuj pamięć RAM programem Memtest.

Wypakuj pobrane archiwum, plik w formacie ISO wypal na płycie, w programie do nagrywania używając opcji: Nagraj obraz na płytę. Uruchom ponownie komputer z płytą w napędzie. Jeżeli w BIOSie ustawione jest bootowanie z napędu CD/DVD, to rozpocznie się test pamięci RAM.

Jeżeli test pamięci nie wykryje żadnych błędów, to przed próbą instalacji systemu wyciągnij zbędne karty rozszerzeń z gniazd PCI (np. karta telewizyjna, karta sieciowa).

Płytka nie jest porysowana, instalowałem system znajomej 3 tygodnie temu i było wszystko ok, a od tej pory płytka leżała w pudełku, co do odłączania sprzęty nie wchodzi w grę bo kompa mam zaplombowanego bo jest jeszcze na gwarancji! ale spróbuje zrobić jak mówisz jak mówisz!

Jak piszesz, to wyłącz Caps Lock. Nazwij temat konkretnie.

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale podczas instalacja systemu XP z początku jest wszystko ok, ale gdy dochodzi do wybrania partycji na której ma być instalowany system to widzisz:

UNKNOWN DISC

to na pewno masz dysk sata i trzeba w biosie przestawić aby był kompatybilny z ata.

U mnie to wygląda tak:

Ide Configuration > SATA Operation Mode > Compatible.

To był strzał w 10! uratowałeś mój kom przed śmiercią, już miałem wyrzucać go przez okno a mieszkam na 9 piętrze! Teraz chodzi jak nowy jest zaje… wielkie wielki dzięki! za hu… bym na to nie wpadł!