Błąd z pamięcią w Win XP

Witam. Podczas każdego uruchamiania komputera wyskakuje mi błąd, że system Windows ma za mało pamięci do wykonania tego zadania (oczyszczanie pulpitu), posiadam Win XP Pro a na dysku C na którym jest zainstalowany Windows XP mam 700 MB wolnej pamięci zaś na dysku D 118 GB i nie wiem czemu wyskakuje taki błąd…

Może systemowi chodzi o pamięć RAM. Ile jej masz ?

Może problemem jest za mało wolnego miejsca na dysku/partycji C na pamięć wirtualną - zwiększ ilość wolnego miejsca do 1 GB i zobacz (najlepiej jak na partycji systemowej masz 10 do 15 % wolnego miejsca).

Zmniejsz przydział wolnego miejsca dla kosza, punktów przywracania dla partycji C, restart kompa i zobacz.

700 MB na dysku systemowym to stanowczo za mało.

Ja mam zrobione tak :

dysk C 19,5 GB - zajęte 4.48 GB, wolne 15 GB / wyłącznie system + najważniejsze programy w C:\Program Files /.

dysk D 129 GB - zajęte 52.6 GB , wolne 76,8 GB / gry, filmy, muza i inne /.

Najpierw przeczyść komputer jakimś programem np. CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Jeżeli dużo nie ubędzie na dysku C to musisz przenieść programy takie jak gry, muzyka, filmy itp. na dysk D.

Ponownie przeczyścić CCleanerem.

Komputer będzie dużo mocniejszy… :slight_smile:

Moja pamięć RAM wynosi 512 MB; jest o tyle dziwne że wcześniej z taką ilośćią tej pamięci nie miałem problemów, na twardym dysku mam już 700MB wolnej, ale na dysku C są zainstalowane tylko: Windows, sterowniki i program antywirusowy bo do reszty używam dysku D. Najwidoczniej mój bład polegał też na tym, że ustawiłem za mały rozmiar partycji C kiedy ostatnio formatowałem dysk (tydzien temu)

spróbuj użyć “partition magic” albo czegoś podobnego (ten niestety płatny, ale wersja testowa wystarcza do takiego zastosowania). Nie tracąc danych pozwala przesunąć partycje - wygodne.

W końcu udało mi się to naprawić - zdefregmantowałem dysk, naprawiłem błędy, ogółem postąpiłem zgodnie z Waszymi poradami - i proszę teraz ładnie mi w końcu to zrobił. Na drugi raz bd musiał ustawić większy rozmiar dysku C (obecnie mam 4.87GB zajęte i 814 MB wolne na dysku C) z dyskiem D znacznie lepiej.

814 MB to również stanowczo za mało i w b. krótkim czasie będziesz mieć ten sam problem.

@maxikazio dobrze radzi i tylko to jest najlepszym rozwiązaniem.

Są również inne tego typu programy.

Temat : viewtopic.php?t=232893

No i udało mi się zwiększyć pamięć na dysku C - mam już jej 1,35 GB :slight_smile: Dzięki Wam:]