Formatowanie C: pod Windows Xp

Witam,

chciałabym sie dowiedzieć jak mam sformatować dysk C:?? Mam na na nim Windowsa XP. Chciałam zainstalować Windowsa od początku gdyż komputer strasznie mi się zacinał, szczególnie mi zależało sformatować C: gdyż jakimś cudem znalazł mi się na tym dysku film dvd który ma 4 GB, a nie mogę go znaleźć. tego folderu co ‘on’ niby w nim jest nie ma… :expressionless:

ale gdy jetem już w instalatorze to nie wiem jak sformatować C: kasuje sie tylko sam Windows, co mam zrobić czy wcisnąć aby go sformatować?

usunąć się także nie da bo wyskakuje komunikat że składniki Windows są potrzebne do obecnej instalacji… co mam zrobić??

dzięki za odpowiedzi…

a gdzie to ustawić w biosie??

i mam włożyć płytkę z windowsem?

__________________________________

dzieki, rozwiązałam problem… :smiley:

ach ja nie mądra… :stuck_out_tongue:

Uruchom instalator normalnie (ustaw w biosie botowanie z cd, włóż płytke i uruchom ponownie kompa), a nie spod windowsem, wtedy możesz dowolnie usuwać/formatować partycje.

Partycje lub dysk możesz sformatować np. programem GParted. Jeśli sformatujesz w nim dysk to potem uruchamiasz tylko komputer z płyty (możesz to zrobić klawiszem F8 na klawiaturze lub ustawiając odpowiednią kolejność bootowania w BIOSie) i instalujesz OS.

FORMATOWANIE

i cała reszta