Jak zrobić 'własnego' XP?

chciałbym zrobić sobie własnego windowsa, tzn. zintegrować sterowniki i różne programy(np.vista inspirat 2, opere, foobar itd) tak by przy instalacji wszystko już to było zainstalowane by nie musieć za każdym razem każdego programu wgrywać z osobna. próbowałem nLite ale tam nie można dodawać żadnych zewnętrznych programów a wiem że jakoś da się tak stworzyć płytę bo przecież powstają różne wersje jak np.DarkEdition całkowicie zmodyfikowane i ze zintegrowanymi programami. wie ktoś jak coś takiego zrobić i jakim programem :?: :?:

Chcesz zintegrować programy i to jeszcze takie jak Opera i Foobar? przecież co chwila wychodzą do nich poprawki, będziesz prawie co miesiąc robił nową wersję XP’ka?

Zintegruj SP3, MP11, IE7, wywal niepotrzebne dodatki, dorzuć sterowniki, ale z często aktualizowanym softem daj sobie spokój.

Czemu nie może zintegrowac takich programów jak Opera czy Fooobar ? Przecież te programy posiadają aktualizacje automatyczne i jeśli pojawi się nowa poprawka to pokaże się monit, aby daną aktualizacje zainstralować.

głównie chciałbym zintegrować Vista Inspirat(o ile to możliwe) i sterowniki grafy i programy które używam zawsze, np. foobar, flashget czy ffdshow używam starszych wersji i nie zmieniam na nowsze więc to nie problem a upgrade opery to 20sek więc też nie problem. MP11, IE7 nie używam tak bez użytecznych wynalazków i chętnie wywale te co są niż pakować nowe.

o to to już ty się nie martw, po prostu czy da się tak zrobić czy nie??

Dokładnie.Co chwilka wychodzą uaktualnienia programów, poprawki itd, a na płytce będziesz miał po paru dniach już “starocie”.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … cja+danych

Integracja zewnętrznego softu nie jest łatwa, nie chce mi się rozpisywać na ten temat, więc rzucę linkiem: http://www.searchengines.pl/Moja-wlasna … 65032.html

Najlepiej chyba jednak, jak już poradził jeden z poprzedników, to będzie normalnie zainstlować Windowsa (zaktywować - dzięki temu już potem nigdy nie będzie trzeba :wink: ) i wszystko co chcesz mieć a następnie zrobić kopię zapasową dysku - dlaczego?

Same plusy:

  1. jak zrobisz kopię zapasową dysku z aktywowanym Windowsem to potem już nie będziesz musiał tego robić (dopóki będziesz przywaracał kopię dysku),

  2. przywrócenie kopii dysku zajumjącej 3GB trwa niecałe 10 minut (zainstlowanie Windowsa około 40 - bez konfiguracji).

  3. Nie będziesz miał problemu z posiadaniem jakich tylko programów chcesz - wystarczy po prostu je zainstlować przed archiwizacją.

Polecam, polecam ja robie tak od bardzo dawna, obecnie za pomocą Ghosta 14, ale są i darmowe odpowiedniki choćby taki zestaw: BartPE + DriveImage XML

Ostatnio w Chipie dali Acronis TrueImage 9 - bardzo fajny program do robienia obrazów partycji. Wcześniej używałem DriveImage XML - jest on trochę łatwiejszy w obsłudze, ale Acronis startuje z bootowalnej płyty i nie trzeba robić CD z Bart PE.

ależ chłopaki zboczyliście z tematu. ja doskonale o tym wiem że tworzenie obrazu jest praktyczniejsze i zaoszczędza dużo czasu, wiem jakie programy do tego służa i jak się robi, pozatym mam bootowalnego ghosta 8 który robi wszystko w jakieś 5min więc to żaden problem choć z drugiej strony troche zaprzeczacie sami sobie ponieważ:

więc

i według tej teori to na moje oko tak czy tak po tych kilku dniach ma się “starocie” ale to tak na marginesie.

chciałem wyłącznie wiedzieć jak taką płyt można zrobić z czystej ciekawości, nudy, by poeksperymentować dlatego

dzięki za odpowiedź na pytanie. koniec tematu.