Zagubiony klucz do XP

Mam problem. Ostatnio wymieniałem dysk twardy i chciałem zainstalować system. Gdy poprosił o podanie kluczu to zorientowałem się, że naklejkę z kluczem gdzieś zgubiłem i nie mogę jej znaleźć. Korzystam na razie z 30-dniowego okresu po instalacji Windowsa. Jak mogę go odzyskać???

Za pomoc z góry dzięki.

Uruchom poprzedni system windows o ile posiadasz jeszcze stary dysk i nie sformatowałeś partycji systemowej, po czym w celu odzyskania klucza skorzystaj z programu “RockXP” , program ten znalazłem w miesięczniku PCFormat 1/2007 i znajdowało się tam ostrzeżenie, że niektóre antywirusy mogą wykryć infekcję w tym programie, zdaniem redakcji jest to błędna interpretacja, osobiście używałem tego programu i avast wykrył w nim pasożyta, po jego zaś usunięciu nie było żadnych problemów z systemem.

Albo odczytaj klucz programem everest lub specjalnie do tego przeznaczonym win key finder :slight_smile:

Dzięki za pomoc.

Tak na przyszłość to naklejka jest po to aby ją nakleić na obudowę komputera. Bez niej i tak podczas kontroli Twój system zostanie zakwalifikowany jako pirat. Musi ona być naklejona na komputerze, na którym używasz danego systemu. Takie są wymagania systemów OEM niestety.

Miałem naklejkę naklejoną na obudowie tylko gdy zmieniałem obudowę (stara była za mała) zapomniałem ją odkleić, a stara obudowa wylądowała na śmieciach. :expressionless:

Czyli teoretycznie masz pirata.

@bbart79

@bartek46op

to wytłumaczcie mi koledzy jak wygląda sprawa naklejki, gdy używam windowsa pobranego z subskrypcji msdnaa, tam pobrałem tylko obraz płyty i nigdzie nie było mowy o tym elemencie, to co mam nakleić? może fragment gumy orbit bez cukru ???

To może ja wytłumaczę, najprawdopodobniej “Extremer” ma Windę na licencji OEM, a przy tego rodzaju licencji Microsoft życzy sobie takich udogodnień, jak naklejka “naklejona” na tego konkretnego kompa. W innego rodzaju licencjach tego wymogu nie ma. Ja posiadam BOX i naklejka jest naklejona na pudełko systemu (i tak ma być, gdyż mogę zmieniać kompa ile razy mi się zechce). O legalności MSDNAA świadczą inne rzeczy - jest to zaznaczone w licencji.

Ja tak na przyszłość polecam RockyXP.

Bardzo fajny i mały program :stuck_out_tongue:

Witam,

Jeżeli masz Windowsa z nowymi naklejkami

tak jak tutaj

i jest to Windows OEM, jest szansa na jego odzyskanie.

Naklejka na opakowaniach (foliach) które dostaje klient OEM składa się z dwóch fragmentów… górnego i dolnego.

Dolny nakleja się na obudowie… zawiera on m.in. klucz instalacyjny i numer COA.

Górna naklejka zawiera również numer COA twojej licencji.

W związku z tym jeżeli posiadasz numer COA z tej oto naklejki,

skontaktuj się ze mną a w ramach mojej firmy a postaram się pozyskać od MS nową naklejkę licencyjną.

pozdr.