Jak zablokować foldery?

Witam!

Ponieważ mój wcześniejszy wątek o ochronie zawartości kompa przed dzieckiem mi nie pomógł, kieruję dziś do Państwa inne pytanie:

Jak zablokować konkretny folder,tak aby jakiekolwiek zmiany czy otwieranie go (itp.) było możliwe dopiero po wprowadzeniu hasła lub innego zabezpieczenia?

Proszę o dobre i cenne porady!

![-o<

Dziękuję i Pozdrawiam :slight_smile:

StaraP.

viewtopic.php?t=16755&highlight=

Albo bez żadnego programu

Zaznacz folder jako ukryty a skrut do fojderu wrzuć np. do C:\Documents and Settings*Twoja nazwa\Menu Start\Programy

  • modyfikacja zawartości będzie możliwa , ale dzieci takiego folderu raczej nie usuną

Można też spakować katalog winrarem i tam znajdziesz opcję dodania hasła

Z tego co pamiętam również darmowy DoctorTweak XP 1.75 ma możliwość ochrony wybranego folderu.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ak+XP+1.75

W programie ustawiasz to poprzez: zadania -> blokada folderu.

Jeśli masz Windows XP Professional to sposób jest jeszcze inny i bardzo ciekawy: (dowiedziałem się o nim z jednej z demonstracji na dobreprogramy): Panel sterowania - opcje folderów - “Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)” - domyślnie ta opcja jest włączona jednak jej wyłączenie otwiera znacznie szersze możliwości w zabezpieczaniu, bowiem wtedy można samemu określić kto ma dostęp do tego folderu. A więc: Po odhaczeniu tej opcji klikasz na jego właściwości potem na udostępnianie i zaznaczasz “Nie udostępniaj tego folderu”, potem na “zabezpieczenia” i wybierasz kto i jaki ma mieć dostęp do danego folderu czyli np. konto twojego dziecka - w tym celu zaznaczasz nazwę konta twojego dziecka i określasz konkretny dostęp. Jeśli to ma być dla twojego dziecka blokadą zaznacz wszędzie pole “odmów” a na twoim koncie administratora zaznacz wszędzie “zezwól”.