Problem z microsoft uaa bus driver for high definition audio

Witam taj jak w temacie mam problem z tym urządzeniem nie wiem już co mam z tym robi.

Zawsze pokazuje się wykrzyknik microsoft uaa bus driver for high definition audio po instalacji karty grafiki

ati radeon HD 3870 to juz druga karta z koleji wcześniejszą wymieniłem bo miałem ten sam problem.

Raczej mało prawdopodobne żeby dwie kartu pod rząd dostac uszkodzone.

Proszę was o pomoc pozdrawiam

Zainstaluj KB888111 :arrow: Klik

On jest tylko do dźwięku, a nie do grafiki. Czasami też wystarczy kliknąć PPM na wykrzyknik/znak zapytania i dać aktualizuj.

Mam zainstalowaną tą aktualizację.

W menadżerze urządzeń usuń to urządzenie, zresetuj i niech system sam ponownie go zainstaluje.

robiłem tak wyskakiwało okienko do instalacji sterowników,instalowałem sterowniki i się nic nie zmieniało

Dziwne :? A we właściwościach jaki podaje kod? Może uda się coś znaleźć na stronie microsoftu. Domyślam się, że Masz XP?

Jaką Masz płytę główną? SP2 i podobne, zainstalowałeś?

Miałem podobny problem, ale po zainstalowaniu przez system aktualizacji z internetu problem zniknął i sterowniki zainstalował bez problemu i bez żadnej płyty w napędzie. :smiley:

Z właściwości tego urządzenia.

"To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie."

mam XP zainstalowany Sp 3,płyta główna to ASUS P5GPL-X series

taka metoda na instalowanie microsoft uaa bus driver for high definition audio nie istnieje.

Dla SP3 - http://support.microsoft.com/kb/888111

niema tam nic o kb/888111 na SP 3

ban666 , widziałeś datę wypuszczenia ? Dwa miesiące temu miałem podobny problem, też mam Radeona ! Ty masz więcej szczęścia odemnie ponieważ jest już dostępna nowsza wersja tego sterownika :lol:

To skąd je pobiorę bo nie mogę jakoś znaleśc

Ja też, szukam… :lol:

Przeczytaj to http://forum.pclab.pl/t352092.html

Tą poprawkę gdzieś wcieło bo nie mogę znaleźć !

Czyli jak widać nie jest ona publicznie dostępna (trokszę się z tym zagalopowałem, sorki :wink: ), uzyskać ją można jedynie poprzez kontakt z Pomocą techniczną firmy Microsoft.

PS. Wypróbuj metodę opisaną w powyższym odnośniku.

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 16:46 został dopisany post przez rokko

Nieoficjalnie…

http://boredsysadm.blogspot.com/2008/03 … audio.html

nie moge zainstalować tej aktualizacji

Musisz ją wcześniej odnistalować wg tych zasad:

  1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, w polu Otwórz wpisz regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

  2. Zlokalizuj, a następnie kliknij następujący podklucz w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Updates\Windows XP\SP3\KB888111

  1. W menu Edycja kliknij polecenie Usuń.

  2. Kliknij przycisk Tak i zamknij Edytor rejestru

I wtedy dopiero usuń ją za pomocą dodaj/usuń (zaznacz pokaż aktualizacje).

zrobiłem ta sformatowałem dysk zainstalowałem xp z sp 2,zainstalowałwm aktualizacje KB835221.Potem zainstalowałem KB888111i na końcu stery do kart i nic to mi nie pomogło :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Jaką wersję sterowników (od radeona) instalujesz ?? Firmowe czy modowane ??

te co mam na płycie od producenta

No żebym to ja wiedział jaką one wersję mają :? , zgadywać mam. Uruchom CCC i w “graphics settings” przejdź na “information center” -> “graphics software” i podaj mi wersję lub zrób screena.

PS. Masz jeszcze ten wykrzyknik w UAA ??