Nagle zniknęło 10 GB na dysku

Witam!

Jeszcze dzisiaj miałem na dysku (partycji) , na którym jest system ponad 20 GB wolnego miejsca (cała partycja ma 39 GB). Zainstalowałem grę FIFA 2003 na dysku D, która niestety nie włączyła się … (kiedyś uruchamiała się normalnie), więc drugi raz zainstalowałem na C… to samo :confused: i ku mojemu zdziwieniu na dysku C zostało ponad 9GB :confused: . Odinstalowałem więc FIFĘ (zajmowała 0,99GB) no i jak się pewnie domyślacie na dysku pojawiło się trochę ponad 10GB. Nie mam pojęcia w jaki sposób zniknęło mi 10 GB ( nie zaobserwowałem dokładnie kiedy to nastąpiło :/). Próbowałem Przywracania systemu ale w odpowiedzi Windows mi powiedział, że nie zostały dokonane żadne zmiany i przywracanie nie jest możliwe :confused: ; przeskanowałem Kasperskym i usunąłem zbędne pliki Odkurzaczem… po prostu nie mam pojęcia w czym rzecz :frowning: . Nie instalowałem właściwie dzisiaj na komputerze nic. Grałem tylko przez Internet i łączyłem w LAN dwa kompy ( ten drugi z Windowsem 98 ) i udostępniałem mu Internet. Nie wiem o co chodzi i jak zniknęło te 10 GB… Proszę o pomoc !!

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Spróbuj wywalić pliki z:

  • C:\WINDOWS\Temp

  • C:\Documents and Settings\nazwa\Ustawienia lokalne\Temp

migal , wyłącz przywracanie systemu. Przeskanuj kompa antywirem. Przeczyść CCleaner’em

Zauważyłem dziwną rzecz (przynajmniej moim zdaniem :wink: ). C:\Documents and Settings\AllUsers zajmuje 12 GB… w Danych aplikacji folder Kaspersky zajmuje 11,8 GB… Tyle ma być :open_mouth: ?

migal , zobacz czy nie ma tam żadnych ukrytych plików.

Zobaczyłem - właśnie folder Dane Aplikacji był ukryty … w czym może tkwić problem? Przecież nie może zniknąć tak nagle 10 GB … :confused:

Odinstaluj całkowicie Kasperskiego przeczyść kompa CCleanerem i ponownie zainstaluj Kaspra.Mnie też kiedyś Kaspersky zabrał nagle ponad 3 GB.

Ok dzięki spróbuję :wink: . Proszę jednak o jeszcze inne instrukcje :slight_smile: .

Ten folder nie może tyle zajmować. Wyłącz Kasparskiego i skasuj jego zawartość tego folderu.

Poleciłbym też sprawdzenie tego dysku co nagle stracił 10 GB narzędziami administracyjnymi a dokładniej: Start-panel sterowania-zarządzanie komputerem-zarządzanie dyskami – sprawdź tam czy system widzi tyle GB ile powinien. Jeśli widzi tzn. że wina nie leży po stronie systemu. Jeśli nie to polecam to co radzili przedmówcy. Do tego najlepiej wejdź w BIOSA i spr. tam ustawienia partycji - jeśli instalator Windows będzie widział tyle GB ile ma dysk twardy, a nie będzie chciał tego widzieć system świadczy to o uszkodzeniu partycji od strony systemu. Jeśli zaś i BIOS i Windows widzą taki sam prawidłowy rozmiar partycji to wtedy wina leży po stronie jakiegoś programu, itd.

To nie jest problem sprzętowy:

Niech skasuje zawartość tego folderu. Jeżeli się nie da to z konsoli odzyskiwania systemu (prawdopodobnie najpierw będzie musiał zmienić zasady zabezpieczeń, żeby móc latać po wszystkich katalogach).

Dzięki wszystkim. Spróbuję odinstalować tego Kaspersky’ego i zainstalować ponownie :wink: .

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 20:07 został dopisany post przez migal

Przed chwilą zauważyłem, że znowu “zginęło” jakieś 4GB. I niestety folder Kaspersky Lab, o którym już była mowa zajmuje teraz 15GB (już nie 12GB) :confused: . Np. sam plik 2eb1_pdm_eventcritlog.rpt zajmuje 4GB - jest on w folderze Report w C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Kaspersky Lab\AVP6\Report. Proszę o pomoc … nie wiem co robić. Ten folder cały czas zwiększa swoją objętość…

P.S.Nie odinstalowałem jednak tego Kaspersky’ego

No to wywal tego Kasparskiego.

Kliknij na ikonie dysku prawym przyciskiem myszy, wybierz -> Właściwości -> Narzędzia i włącz sprawdzanie błędów.

Odinstalowałem tego Kaspersky’ego i zwolniło się 15 GB miejsca na dysku ( !!

Tak, a ile zajmuje to Ci nie powiem bo nie mam Kasperskyego.

Musisz wejść w “opcje” - “raporty” tam masz opcje "usuń " powinno usunąć Ci wszystkie stare raporty i pliki.Ustaw też przechowywanie raportów , domyślnie jest to 30 dni, możesz spokojnie zmienić na 5 dni.

Wątpię, żeby raporty tyle zajmowały. Czyżby kwarantanna???

Nie kwarantanna tylko chyba pliki od aktualizacji. Ja mam NIS 2008 i czasami też mi tyle taki folder zajmuje.

W takim razie polecam NOD32.