Czy można zainstalować SATA przez USB?

Mam lapka HP dv9689ea z Vistą i chciałbym doinstalować XP potrzebuje dograć stery SATA podczas instalacji XP bo sama płyta z XP nie idzie.Czy mogę wgrać SATA nie z stacji dyskietek tylko przez USB z jakiegoś pendrive?

Chyba się nie da tak, bo jak dogrywasz stery w czasie instalacji to piszę żeby włożyć dyskietkę do stacji A:\ .

Ale można zintegrować sterowniki z płytą XP programem nLite.

Ciekawe czy dałoby się zrobic to samo na innym kompie zrobić backup i wtedy wrzucić to do lapka?

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 18:20 został dopisany post przez motyldarek

Zintegrować w nLite nie mogę bo nie mam tych sterów w .inf tylko w .exe i nigdzie nie moge znalezć.

Wypakuj tą instalke i masz tam folder Driver i tam masz te pliki. Można ją wypakować programem Winrar lub poszukaj w katalogu tymczasowym.

niestety potrzebna jest zewnętrzna stacja dyskietek podłączana do USB (tak pisze na stronie hp), pozostaje Ci wyłączenie w BIOS-ie trybu “NATIVE SATA” (nie jestem pewien, czy nie zaszkodzi to zainstalowanemu Windows Vista) lub integracja sterowników SATA z instalatorem XP np. za pomocą nlite

Ale ja mam ten ster ściągnięty ze strony HP i to jest tylko jeden plik .exe i nie jest on spakowany.

Start > uruchom > %temp% > kasujesz wszystko co tam jest > uruchamiasz instalację i w tym folderze pojawi się folder z wypakowanymi już sterami.

Coś mi nie idzie ale bendę próbował dzięki za rady.

A nie lepiej byłoby zintegrować SP3 LUB SP2 z Windowsem XP ? Wtedy i mamy aktualizacje i mamy sterowniki do SATA…

no mamy aktualizacje to się zgodzę… ale oczywiście to że mamy stery do saty to BZDURA!!!

nie ma czegoś takiego też że jest tylko jeden plik exe i on nie jest spakowany - pliki exe nie mogą być plikami sterownika (jako exe)…

rozpakuj ten plik i tam masz infy gotowe do integracji z XP przy pomocy nLite…

dograć możesz jedynie ze stacji dyskietek podczas instalacji - żadna inna forma nie jest możliwa

instalacja na innym komputerze i dorzucenie sterów do sata a potem przerzucenie na twojego lapka to TOTALNY BEZSENS!

ThugAngel , mylisz się kolego… Testowałem…

Mam org. płytę Windowsa XP Prof. czystą… Kolega zgubił płytę, oczywiście licencje mial na profka, miał dysk SATA, przy próbie instalacji nie widział dysku… Tak jakby go nie było w blaszaku…

Dograłem na innej płycie mojego XPeka i SP2 i co ? Poszło… Dysk był widziany… Więc to chyba nie bzdura [-X

Tylko że ten plik nie chce sie rozpakować

Wrzuć linka do tego pliku to Ci go rozpakuje i wrzuce tu.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … Id=1847094

Ale zaraz!! Jak klikam na ten plik to daje dalej itd… I nagle mi wyskakuje “Insert floppy to write”, czyli włóż dyskietke i ci nagra te stery na dyskietke. Chyba że chcesz integrować z płytką instalacyjną??

No nic chyba mi przyjdzie kupić stację dyskietek na usb mam nadzieję że to niewielki wydatek.

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 20:42 został dopisany post przez motyldarek

Najlepiej by było zintegrować.Bendę sie bawił jak wrócę do domu bo tam mam stację.

Tu masz wypakowane stery. Zintegruj je w nLite.

A dla czego mi wyskakuje że nie znalazł archiwum

Ściągnąłem ten plik ze strony i mi wypakowuje. sprawdź te dodałem dane naprawcze.