Błąd przy aktualizacji

Padł mi system więc tak jak zawsze zrobiłem boot z płyty instalacyjnej, potem “instaluj” i “napraw istniejąca instalację”.Wszystko przebiegalo jak zawsze, czyli troche czasu to trwało ale na koniec restart, zalogawałem sie do systemu, wszystko gra ale na dzień dobry dostałem komunikat :" aktywuj system". Juz to było dziwne bo nigdy wcześniej tego nie miałem a naprawiałem w ten sposób system wiele razy.Poniewaz mam dwa dyski fizyczne i dwa systemy ( XP i Vista) uruchomiłem compa z Visty, odszukałem na dysku zakurzony katalog z plikami “wpa.bak” i " wpa.dbl".Wymieniłem w wiadomym miejscu, restart i amba - nie mam mozliwości logowania do systemu jeżeli nie wykonam natychmiast aktywacji.Sprawdziłem jeszcze raz powyższe pliki - wszystko grało, wielokrotnie już je używałem i zawsze było OKI.Dobra, Win jest legal - nie ma co się bać więc dzwonię do chłopaków od Billego G. I tu nastepna niespodzianka : ponieważ już dawno temu wykorzystałem limit automatycznego aktywowania systemu przez neta i podawany przez automat kod skutkował po wklejeniu błędem - przełączano mnie od razu do konsultanta i on (ustnie po zadaniu paru pytań :stuck_out_tongue: ) podawał mi kod .Teraz o dziwo - już kod podany przez automat zadział i system aktywoawał się . Więc jak zawsze pobieram aktualizacje…chcę je po pobraniu zainstalować a tu : pudło. Nie chce się … Próbuje przez stronę Windows Update i z poziomu “Aktualizacje automatyczne”. Nic się nie udaje. Co dziwne - zawsze na stronie Microsoft dostawałem komunikat o błędzie z powodu którego nie moge pobrać aktualizacji, teraz nic. Wkurza mnie to bo wiadomo - mam wersje sprzed 4 lat , trochę się zmieniło od tamtej pory na świecie , system nieaktualny to każdy wie co…a ja dostaje tylko to :

http://img175.imageshack.us/my.php?imag … re2gn9.jpg

czyli narzedzie które włącza w ogóle pobieranie aktualizacji nie może się zainstalować bo głupie uważa chyba , że mam pirata

:o . Macie jakiegoś pomysła? Z powrotem przepuścić system przez płytę istalacyjną? " Zrób se formata " - nie wchodzi w grę bo za dużo mam porobione w systemie i nie chce mi się od nowa wszystko kminić…Mam też gdzieś lustro na dysku ale dość stare…

Rozwiązanie problemu jest na stronie producenta . :smiley:

http://support.microsoft.com/kb/943144

=P~

dzięki bardzo, treść przedstawia się zachęcająco. Przejde z V. na Xp i bede kombinował. Pozdrawiam.

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 22:30 został dopisany post przez lopezik12

Poszło wszystkio dobrze, ale jak widzę pobieranie aktualizacji zmieniło sie trochę :

http://img142.imageshack.us/my.php?imag … re4ha3.jpg

wszystkie zebrane zostały jako SP3. Troche czytałem że jakies problemy ludziom stwarza ten Pack na compach. :frowning:

Czy to prawda?

Prawda, o ile instaluje się go na system. Jeśli instalowany będzie ze zintegrowanego nośnika, nie powinien stwarzać żadnych problemów (instalowałem już wielu osobom, więc wiem co piszę). Nie mniej jednak SP3 to fajna rzecz 8)

…czyli tak jak u mnie ? Czyli co ? sugerujesz że Win.Update maja zwalony mechanizm? A skad ja wezme teraz zintegrowany nośnik :o ?

A z jakieo powodu piszesz że fajna rzecz ten SP3? Ma jakies bajery czy cóś? :smiley:

Nie ma co się martwić na zapas, u większości osób SP 3 nie sprawia żadnych problemów .

Więcej o SP 3 jest w demonstracji na vortalu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ce+Pack+3+

i … w google .

Hmm… czyli w sumie tak jak u Ciebie :wink:

Nie wiem, czy Windows Update ma zwalony mechanizm, wiem jednak jak było u mnie, czytam forum i analizuję :slight_smile:

Sp3 nie ma bajerów. Po prostu zamiast instalować przez pół dnia przeszło 100 aktualizacji, masz wszystko to w 1 paczce i systemu oraz dysku tak bardzo nie zaśmiecasz, tym samym nie zamulasz komputera.

Rzeczywiście nie powinieneś bać się instalowania w ten sposób SP3, ale nie zdziwię się jak niedługo założysz nowy temat, że coś tam Ci nie działa :smiley:

Jeśli potrzebujesz “zintegrowany nośnik”, to kopiujesz swoją płytę z XP na dysk, pobierasz też na dysk SP3 i integrujesz oba ze sobą. Po czym wypalasz na nowej płycie już gotowego XP SP3 8)