Windows XP home edition - nie można włączyć aktualizacji

Od jakiegoś czasu windows nie pobiera mi aktualizacji. Przy starcie systemu Pokazuje mi się ta informacje że komputer może być zagrożony bo tych aktualizacji nie ma :confused: W centrum zabezpieczeń mam aktualizacje jako wyłączone z gdy klikne włącz aktualizacje nic się nie dzieje. Natomiast jak wejdę PPM na mój komputer -> właściwości -> aktualizacje automatyczne mam ustawione na włączone tzn jest zaznaczone automatyczne codziennie o 11.00.

Co mam robić. Aktualizacje czasem się przydają. Proszę o pomoc :slight_smile:

A co się dzieje jak wejdziesz na http://update.microsoft.com/windowsupda … aspx?ln=pl

stachu456 , przeczytaj :arrow: viewtopic.php?f=7&t=243197

co do admina to wyświetla mi się takie coś:

Wchodzę oczywiście poprzez internet exploler 7 :slight_smile:

Co do rokko… Jeżeli bym wyłączył antywirusa długo by mój komputer zapewne nie pochodził … :]

To w takim razie zrób to co podał rokko, jak niechcesz wyłączyć antywira to zrób to w trybie awaryjnym.

PS. Nie jestem adminem :stuck_out_tongue: .

Dobra zaszalałem i wyłączyłem antywira lecz to nic nie dało :stuck_out_tongue: Co do rokko mi nie chodzi o to że mi ich się nie da zainstalować tylko w ogóle nie chce pobrać… Sorry adam źle mi się przeczytało :]

Zrób to co podał rokko i może zadziała. Ja też miałem taki problem i ten link pomógł.

stachu456 , to jak mam to rozumieć, w ogóle nie chcą się ściągać czy jak ??

Aktualizacje automatyczne są tylko raz na m-c i nie ma sensu przez m-c niepotrzebnie obciążać komputer oraz internet.

/ co drugi wtorek m-ca, ja włączam dzień póżniej a po aktualizacji ponownie wyłączam /.

Zainstaluj xp-AntiSpy PL.

Tematy :

viewtopic.php?f=2&t=234769

viewtopic.php?f=13&t=243535

1 i 2 metoda nie pomogła 3 natomiast nie da się wykonać ponieważ pokazuje mi że nie umie odnaleźć pliku chociaż on jest :expressionless: Proszę o dalszą pomoc.

Rokko no w ogóle. Pisałem przecież. Mam tak już od jakiś 3 msc :evil:

xman coś mi się zdaję że nie rozumiesz problemu :wink:

To w takim razie sprawdź te usługi czy masz uruchomione:

  • aktualizacje automatyczne,

  • BITS (usługa inteligentnego transferu w tle),

  • Usługi kryptograficzne.

co do 1 masz wszystko wyjaśnione w 1 poście, co do 2 i 3 wyjaśnij mi jak to zrobić :smiley:

Start -> Uruchom -> services.msc

Odszukaj wymienione usługi i zobacz czy są uruchomione.

Dodatkowo…

Źródło :arrow: viewtopic.php?f=13&t=243535

Usługi kryptograficzne mam włączone natomiast tego BITS w ogóle nie ma :roll:

Może coś źle odczytałeś :lol:

Spróbuj w ten sposób

Start -> Uruchom -> cmd

wpisz

net start bits

beztytuuta9.png

Wtedy to mi się pojawia.

No super, czyli wszystko poprawnie działa.

Zastosuj się do porady napisanej przez SrebrnyWilk i zobacz co będzie.

Dalej nie kuka…

Ściągnij i zainstaluj Windows Update Agent (odpowiedni dla swojego systemu operacyjnego).

http://support.microsoft.com/kb/926464 (ver2)

http://support.microsoft.com/kb/927891 (ver3)

Error przy instalacji wybija :confused: