Problem z Internet Explorer 7 i 8 (błąd przy instalacji)

Witam! Chciałem się zapytać mam legalny system Win XP SP3 i avasta! home .Chce zainstalować Internet Explorer 7 i 8(próbowałem później) i pisze ze nie może zaintalować. Update dziala. Pomocy! !!

IE8 wyjdzie dopiero w listopadzie 2008, więc nie wiem o czym ty mówisz.

Co do IE7 jeżeli masz oryginalnego Windowsa, wystaczy zainstalować np wersję:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 5730.13+PL

Przy instalacji pyta się, czy może sprawdzić czy masz oryginalną kopię systemu windows i to wszystko. Nie widzę tutaj nic trudnego.

Pozdrawiam :smiley:

IE 8 Beta 2 jest taka wersja poszukaj se. Nawet na http://www.microsoft.com jest on

aha ok, ale myślałem, że chodzi Ci o stabilną (finalną) wersję przeglądarki. Co do IE8 beta nie polecałbym Ci bo zawiera dużo luk i błedów

Obecnie Internet Explorer 7 nie sprawdza już oryginalności systemu.Opisz dokładnie co się dzieje a nie tylko,że się nie da i co mamy sobie powróżyć.

Instaluje instaluje i nagle wyskakuje taki komunikat że nie może zainstalować a na pulpicie jest skrót do jakiejś strony o takiej http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=63939 w ogóle i niema podanych żadnych przyczyn jest tyko taki duży X

Spróbuj odinstalować wszystkie dodatki do IE (toolbary, itp.)

Sprawdź komp na obecność wirusów.

regul , możesz dać screena z tym komunikatem??

Nie mogę bo nie ma miejsca. M$IE7 no i ta strona (pomoc) http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=63939

Na czas instalacji wyłącz ochronę rezydentną wszystkich posiadanych programów anty.

regul ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Ja mam też to samo ja zainstaluje Windows XP z SP3 to puzniej nie mogę zainstalować IE7 bo jakiś błąd i guzik restert i tak w kółko przy instalowaniu Windows XP z SP2 niema problemu z instalacją IE7. Więc jeśli chcesz mieć IE7 to zintegruj z instalką Windowsa za pomocą nLite

regul , levisek82 : Przejrzyjcie logi (nieudanej) instalacji przeglądarki, czyli plik C:\Windows\ie(numerek_7_lub_8).log.

u mnie problem był z brakiem uprawnień do zapisu w kluczu rejestru, konkretnie do

HKEY_CLASSES_ROOT\Interface\{34A715A0-6587-11D0-924A-0020AFC7AC4D}

Po ustawieniu pełnego dostępu dla administratora (lub grupy Administratorzy) instalacja ukończyła się bez problemu.

P.S. Dlaczego do tego konkretnego klucza admin nie miał prawa zapisu - nie mam pojęcia :-). Sam nie przestawiałem, komputer na 100% jest czysty, wiec stawiam na którąś z poprawek do Windows/Internet Explorera lub działanie jakiegoś innego instalatora/programu.

P.S.2. Z szybkiego przejrzenia google wynika, że nie tylko ja miałem kłopot z w/w kluczem i że to najprawdopodobniej wynik instalacji SP3 dla Windows XP. Krótko mówiąc - zmiana (najlepiej tylko na czas instalacji) uprawnień do tego klucza powinna pozwolić na poprawną instalację IE7 i/lub IE8beta na XPSP3.

To co mam zrobić??? pomóżcie! !!

goomish , jesteś geniuszem! !!

moze ta odpowiedz jest puzna ale mysle ze to pomoze :smiley: Zatrzymaj usługę Aktualizacje automatyczne. W tym celu wykonaj następujące kroki:

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd, a następnie kliknij przycisk OK.

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

net stop wuauserv

Zarejestruj plik Wups2.dll. W tym celu wykonaj następujące kroki:

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz ENTER:

regsvr32 %windir%\system32\wups2.dll

Uwaga Jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows XP Professional x64 Edition, wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz ENTER:

regsvr32 %windir%\syswow64\wups2.dll

Kliknij przycisk OK w każdym wyświetlonym komunikacie dotyczącym weryfikacji.

Uruchom usługę Aktualizacje automatyczne. W tym celu wpisz w wierszu polecenia następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

net start wuauserv

Zamknij okno wiersza polecenia. W tym celu wpisz polecenie exit, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

POWODZENIA JA MIAŁEM TEN SAM PROBLEM TO GO ROZWIAZE ps ,po wykonanie tej czynnosci i poprawnej instalacij prosze o podwierdzenie na forum :lol:

Rozwiązanie masz w poście z 16 .11 .2008.

Chciałbym zaznaczyć że przeglądarki Internet Explorer 7 jak i wersji 8 nie da się zainstalować w systemie Windows XP z zainstalowanym Service Pack 3 - to po prostu mankament nowego SP. Takie informacje uzyskałem od Microsoft jakiś czas temu.

Jak się nia da, jak się da :stuck_out_tongue: W sobotę zainstalowałem IE 7 w systemie z SP 3, tylko najpierw musiałem zastosować tą metodę z modyfikacją rejestru, którą podał goomish w poście z dnia 18.09.2008 (Czw) godzina 14:51 =D> bo inaczej w trakcie instalacji wyskakiwał błąd.