Zmienione kolory, okna, litery

Tak teraz wyglada Windows:

4e1a964fdlcmcmskx.png

Przedtem pasek wygladal jak ten po prawej:

0b89658720a0.png

Jakby sie przyjrzec napisowi “Start” to nie jest on wygladzony. Niebieska ramka folderu jakos dziwnie sie zmniejszyla. No i najwazniejsze: nie dzialaja polskie znaki! Jeszcze zamiast przecinka na numerycznej pojawia sie kropka…

Jak to sie zaczelo: po wylogowaniu pojawila sie ramka, ze cos tam w rejestrze zostalo usuniete. No to sie ponownie loguje i tu takie cos…

Godzine wczesniej, gdy Kaspersky blokowal jedna strone, bo znalazl na niej wirusy wydawal dzwieki z wbudowanego w komputer glosnika i to mnie zdziwilo, bo nigdy gdy znalazl wirusy nie mowil tego przez wbudowany glosnik.

Prosze o pomoc. Nie chce ponownie reinstalowac Windows’a.

Bardzo prosta przyczyna. Przestawiłeś menu na styl klasyczny(niestety nic się samo nie robi). Wystarczy, że najedziesz kursorem na przcisk start, klikniesz ppm i tam będziesz miał opcję zmiany wyglądu.

Nie chodzi mi o styl. Klasyczny ustawilem sam po instalacji Windowsa, bo taki mi sie bardziej podoba. Tylko kolor sie zmienil, byl bialy (przyklad) teraz jest szary…

Aha, myślałem, że chodziło Ci o styl, bo niestety już nie siedzę na xp, tylko na Siódemce i nawet zapomniałem, że klasyczny styl ma białe tło. Spróbuj zastosowac z powrotem domyślny styl i z powrotem przestawić na klasyczne. Jeżeli nic to nie da, to Ci nie pomogę.

Przywróć poprzedni styl i będzie wszystko śmigać.

PPM na pulpicie Właściwości/Wygląd/Zaawansowane/Element- Menu, Kolor 1 zmień na biały lub jaki chcesz.

Niestety po tej zmianie z powrotem przechodzi na szary. Ale to jest najmniej wazna zmiana. Dlaczego zniknely polskie litery? Teraz co uruchomie system pokazuje sie:

2e798a390ffuck.png 703fad8f2ffuck.png

Przypominam, ze to sie stalo jak wylogowywalem sie z systemu. Pokazalo sie okienko, ze cos w rejestrze zostalo usuniete.

Spróbuj zrobić przywracanie systemu. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

Pomogło nawet lepiej niż bym chciał :smiley: dziękuję bardzo =D>

Nie ma za co. Jak to się mówi, najciemniej jest pod latarnią :stuck_out_tongue_winking_eye: