VirtualBox automatyczne uruchamianie przy starcie systemu

Witam,

Na Susie11.1 chciałbym bardzo aby po starcie okienkowego systemu, automatycznie ładował się VirtualBox i od razu odpalał się w nim Windows XP. Czy ktoś wie jak taką rzecz osiągnąć ?

Dzięki za wskazówki !

w

A jakie masz środowisko graficzne? W GNOME System → Preferencje → Programy startowe (przynajmniej w GNOME 2.28). W przypadku innego środowiska graficznego, analogicznie :wink:

TAK Gnoma,

ale z tym nie ma problemu - trzeba wymyslić co zrobić aby odpalił się XP po uruchomieniu VBoxa

ale dzięki.

http://www.ubucentrum.net/2009/08/tworz … aszyn.html powinno pomoc.

Ja bym napisał prosty skrypt, który uruchamia to polecenie:

VBoxManage startvm "nazwa maszyny wirtualnej"

i dodał ten skrypt do cron, który np. uruchomi po 2 minutach od startu maszyny vbox z tą instalacją :slight_smile:

Z cronem nie kombinuj. Cron nie ma opcji “2 minuto po uruchomieniu”. wracając do: komputer -> centrum sterowania -> programy startowe (w dziale “system”) -> dodaj -> nazwa jaka chcesz, polecenie:

VBoxManage startvm "nazwa maszyny wirtualnej"

-> dodaj -> zamknij :wink:

Jak pisał etam po co do Crona, jak już jest zamiar tworzenia skryptu to można w nim przecież określić po jakim czasie polecenie ma być uruchomione:

#!/bin/sh


WM="nazwa maszyny wirtualnej"


VBoxManage startvm $WM &

sleep 120s

Pozdrawiam!

Ale po co do cron, zresztą to chyba wymaga uruchomionych X do działania, a co jeżeli x do tego nie wystartują, całe automatyczne uruchamiania wtedy nic nie warte :smiley: .

Ok, dzięki chłopaki za dokończenie mojego pomysłu :slight_smile:

Kurcze, wykorzystałem Wasz pomysł w ten sam dzień w którym dragonn napisał fix. A ja cham nie podziękowałem ! dlatego wielkie dzięki ! Stawiam piwo !