Jak zmienić dowiązania do programu w Ubuntu 10.04?

Coś namieszałem, i teraz, gdy chcę w Ubuntu 10.04 uruchomić dwuklikiem AIMP to próbuje mi go otwierać w “Deinstalacja Oprogramowania Wine” co zrobić, aby przypisać plik wykonywalny AIMPA do programu “Wine Windows Program Loader” :?:

Proszę serdecznie o pomoc

Wejdź we właściwości pliku w zakładkę Otwieranie i tam sobie ustaw.

Pozdrawiam!

NIestety ale nie mam zakładki Otwieranie.

Mam tylko: Ogólne, Prawa Dostępu, Podgląd

I co teraz?

Nie wiem, czy to ważne, bo nie napisałem, ale mam KDE. :slight_smile:

Jeżeli chodzi Ci o modyfikację skrótu(pliku z rozrzeszeniem .desktop), to musisz przejść na zakłdakę Program.

Jeżeli masz na myśli zmianę skojarzeń typu pliku i programu(tzn. dane pliki mają być otwierane za pomocą innego programu), to na zakładce ogólne klikasz w ikonkę klucza(koło nazwy typu pliku).

Witam.

Prawoklik na pliku *.exe -> zakładka Ogólne. Kliknij w kluczyk na prawo od linii “Typ: Program MSDOS / Windows” -> Hierarchia programów -> Dodaj -> wejdź w /usr/bin/ i poszukaj wine. Zatwierdź ile razy tam trzeba.

Porada nr 2: skasuj /home/ greh /.wine.

Po ponownym uruchomieniu komputera usługa wine utworzy nowy katalog /home/greh/.wine; trzeba będzie poinstalować od nowa te programy, które tam miałeś.

Dokładnie te same ustawienia masz w:

Centrum Sterowania KDE4 -> Zaawansowane ustawienia użytkownika -> Skojarzenia plików.

Rozwiązałem to w trochę inny sposób.

Prze logowałem się na Gnome, zrobiłem tam odpowiednie dowiązanie do odpowiedniego programu.

Wróciłem na KDE i… działa. :wink:

Dzięki. :wink:

Jest jednak jedno ale.

A mianowicie.

Dźwięk się z leksza rwie…

Co na to poradzić.

Jak sterownik w dźwięku w Wine mam alsę.

Zmienić? A jeśli tak to na jaki?

Proszę o pomoc. ![-o<