Jest Net, sieci brak :(

Witam

Przychodzę do was z wielka proźbą O pomoc.

Mianowicie mam problem od paru tygodni z siecią lokalna.

Internet jest, Sieci niema.

Zacznę od początku opis sytuacji.

Na tym komputerze pracuje już ładnych parę lat.

Nie wymieniałem W nim podzespołów (jedyne co wymieniłem do dysk i karta graficzna ale one nie maja raczej nic wspólnego z ta sytuacja).

Jak pierwszy raz zinstalowalem Windowsa nie miałem żadnych problemów z konfiguracją. Ustawiłęm sieć I wszystko chodziło bezproblemowo.

Wgrałem sobie nawet po paru latach dodatek SP2 do Windowsa i wszystko było OK.

Jednak jak każdy Windows potrafi się wysypać I należy wszystko od nowa instalować. Więc jako zadowolony użytkownik Windowsa z SP2 postanowiłem zainstalować sobie Windowsa i od razu wgrać AutoPatchera.

Wtedy po raz pierwszy miałem problemy z siecią.

Wyglądało to tak:

Ja fidze wszystkich nikt nie widzi mnie (PC1 - Win98 / PC2 - Wim me / PC3 - Win XP(mój))

I jak zwykle mam neta.

Taka sytuacja mi nie przeszkadzała bo sieć tak jakby była i mogliśmy jakoś z niej korzystać.

Jednak znowu trochę pochodził I padł.

Zainstalowalem teraz Windowsa z zintegrowanym dodatkiem SP2.

I co się okazało.

Ja nie fidze nikogo nikt nie widzi mnie (tym razem 4 PC były PC1/2 - Win98 / PC3/4 - Win XP (PC4- mój))

I jak zwykle mam neta.

Siedzę juz trochę na forum i nie potrafiłem znaleźć jakiegoś pomocnego psota w rozwiązaniu mojego problemu.

Mam nadzieje że mi pomożecie I będę miał sieć spowrotem.

Pozdrawiam

Tymoteusz

Sprawdź czy wszystkie PC są w tej samej grupie roboczej. Najlepiej, żeby nazwa grupy była pisana dużymi literami.

Złączono Posta : 14.11.2006 (Wto) 22:06

Potem daj znać

Grupy robocze sa 2.

DOM i MSHOUSE (czy jakos tak)

Moj nie moze sie znalezc w zadnej z tych grup.

Moze zaczyna sie dziac to samo co z kartami graficznymi jest.

Znaczy sie wychodza nowe podzespoly i nowe stery a ja mam kupic jak najnowsza karte aby dzialala :stuck_out_tongue:

Musisz użyć kreatora ustawiania sieci. Potem podać nazwę grupy roboczej. Wszystkie PC muszą być w jednej.

Wszystkie PC nie musza byc jednej grupy.

Bo jesli zalozmy mam wymaczony PC z grupy MSHOME a wlaczone 2 PC z grupy DOM to wszystko powinno sie wykryc.

Uzywanie kreatora nic nie daje :frowning:

P.s. co do grup jeszcze - jak jest wlaczony jedem z DOM a drugi z MSHOME to bez problemu sie widza.

Prawy na Mój komputer i wybierasz zakładkę nazwa komputera i wybierasz zmień. Tam masz grupa robocza i piszesz grupę roboczą.

Krotka opowiesc dla tych ktorzy starali sie odpowiedziec… grupa robocza nie mam nic do czynnienia z tym zeby zrobic siec… i zeby kompy widzialy sie w sieci LAN.

Grupa robocza to jest to ze mamy siec z np: 30 kompow ktore chcemy podzielic sobie zeby jakos zawladnac i miec jasnosc tego co widzimy w otoczeniu sieciowym… jak zwykle pliki np. filmy,muzyka,fotki na dysku kladziemy w rozne katalogi by nie smiecic i mies jakis lad nad wszystkim co mamy na HDD i tak-- filmy w katalogu FILMY,muze w katalogu MUZYCE itd.

I tak samo w biurach, firmach mozna zobaczyc ze nie juz 30 ale setki kompow. sa poukladane w siec zeby szybko wciagnac jakies dokumenty z nich i dlatego administrator tworzy grupy robocze do szybszej pracy… np: Admin, biura na i pierze,biuro szefa, dzial handlowy itd. to pomaga szybko dzialac i jeszcze oczywiscie w kazdym z tych grup po kliknieciu na nie pojawiaja sie nastepne kompy ale juz wiemy gdzie jestesmy np:

GRUPA ROBOCZA—>DZIAL HANDLOWY---->KOMPUTER KIEROWNICZKI AGNIESZKI(klikamy na niego i widzimy)–>HDD dyski C,D,E itd. i szukamy to co chcemy.

Pisze tak obrazowo by Tomasz do ktorego to kieruje wiedzial co robi jak bedzie robil swoja siec i zeby nie musial po chwili znow w nia zagladac. Zrob raz i 100%dobrze. Wiec wiesz jak masz wszystko zrobic… i pomysl co i kogo masz w swojej sieci lokalnej i jak masz te wszystkie kompy podzielic. Bo bedziesz musial isc od kompa do kompa i zrobic to co napisze…a nie chce tracic Ci czasu… pomysl jakie macie zasoby :slight_smile: wiec zastanow sie.

Dalej… dziala ci tylko net BO… net korzysta z protokolu TCP/IP co to znaczy: za kazdym razem gdy instaluje sie Windowsa jest to podstawowy protokul w ustawieniach sieci i odrazu jest zainstalowany bo nawet tego nie widzimy klikamy dalej i nikt na to nie patrzy. (czytaj nic jeszcze nie sprawdzaj poznej napisze co i jak zrobic) I dlatego niektorzy dostawcy internetu szegolnie tego od TV-kablowej zaraz po zainstalowaniu zaczyna net trybic i kazdy sie dziwi czamu–ja jeszcze nic nie zrobilem :slight_smile: to proste ten protokul TCP/IP jest ustawiony domyslnie czyli DNS i IP dostaje automatycznie od operatora czyli tej TV-kablowej dlatego nic nie musi robic … co innego jak mamy ADSL ale to nie jest twoje pytanie i juz nie nudze i odpowiadam.

Tomek siec ci nie dziala bo… masz zainstalowane tylko TCP/IP ten protokul od INTERNETU i nic wiecej co zrobic klikni START—>USTAWIENIA—>PANEL STEROWANIA—>POLACZENIA SIECIOWE---->znajdz swoja karte sieciowa i klikni prawym na WLASCIWOSCI---->potem klikni INSTALUJ i otworzy sie okno---->zaznacz PROTOKUL i klikni !!