Problem z internetem w laptopie (wireless) edimax BR-6204WG

Witam serdecznie,

Posiadam internet z DIALOGU - dialnet6, kupiłem ów router, ponieważ chaiłem mieć także internet na laptopa poprzez WIRELESS.

Instalacja routera przebiegła prawidłowo, tzn internet działa na stacjonarnym (przez kabel).

Problem zaczął się przy próbie połączenia z netem przez laptopa.

Laptop widzi sieć bezprzewodową, ale przy próbie połączenia wyświetla komunikat, że POŁACZONO, ALE >>"połączenie ma ograniczoną lub brak łączności<<.

Nie wiem co mam zrobić i jak to skonfigurować, wydawało się proste, ale za trudne dla mnie chyba,

proszę o pomoc

Z góry dziękuję

TOMEG

Na stacjonarnym zaloguj sie do routera i wyłącz na początek wszystkie zabezpieczenia wireless’a… ustas samoczynne przypisywanie IP… hm… chyba tyle na pierwszy raz i sprawdz czy laptop sie połączy… :slight_smile:

Po pierwsze - dzieki za odpowiedz ! Niestety nie zadzxiałało :frowning:

Ale po kolejnym dniu walki, doszedłem do tego co jest przyczyną opisanego przeze mnie stanu rzeczy.

Otórz mój laptop nie potrafi (nie wiedzieć czemu) pobrać adresu IP automatycznie poprzez WIRELESSa.

Jak do tego doszedłem? >> Podłączyłem laptop kablem do routera… i oczywiście internet chodził, nast odłączyłem kabel sieciowy pozostawiając aktywne połączenie WIRELESS…i,… internet dalej chodził.

Po zresetowaniu połączenia WIRELESS znowu ■■■■, połączył z ograniczoną łącznością … bla bla bla…, sprawdziłem adres IP ktory ustalił i okazał się zupełnie inny od zakresu ustalonego w ustawienia routera!

Postanowiłem nadać stałe IP do laptopa, wiec w protokole TCP/IP wopisałem stały adres z zakresu routera, połącvzył pieknie (bez kozmentarza o ograniczonej łączności) ale … internet nie chula…

SZLAG mnie już trafia… psycha siada… co mam zrobić…? Dodam, że w IT jestem umiarkowanym laikiem, cośtam potrafie, ale informatyk ze mnie nie jest!

Proszę o rade…

uhhhhh

TOMEG

kukoc , forum to nie chat. Nie podczepiamy się także pod tematy innych użytkowników. Jeśli kolega rozwiąże problem, z pewnością o tym napisze.

prawdopodobnie do routera musisz sklonować mac adres karty sieciowej jaki posiada twój komp stacjonarny, większość dostawców neta udostępnia internet na mac adres karty sieciowej , podłanczając kompa kablem pomijany jest mac adres routera (fabryczny)a bezprzewodowo sieć dialog “widzi” mac adres routera czyli nieprawidłowy i dlatego nie możesz uzyskać ip i masz ograniczoną łączność.

Zbych - wielkie dzieki,

Faktycznie znalazłem w opcjach routera >Dynamic IP > i tam opcję do sklonowania MACa, wskoczył karty sieciowej stacjonarnego, … ale … internet nie działał jeszcze przez chwile, Zaraz potem usunąłem Backspacem adres MAC i zatwierdziłem… internet zaczął chulać jak trzeba !!

Nie dokońca wiem o co chodziło z tym ze dopiero po usunięciu działało , ale trop był właściwy

wielkie dzieki raz jeszcze!

TOMEG