Problem z programem Network Stumbler - nie wykrywa sieci

Witam

Mam notebook Acer TM 5520G z systemem Windows Vista Home Premium, a w nim zamontowaną kartę sieciową WiFi Broadcom 802.11g. Chciałbym użyć Programu Network Stumbler do sprawdzenia zasięgu mojej sieci WiFi ale jak go uruchamiam to na pasku stanu wyświetla się napis " No wireless adapter found" pomimo że karta sieciowa WiFi jest włączona. Czy ten program wspópracuje ze wszystkimi kartami sieci bezprzewodowej? Jeśli nie to może ktoś z Was zna program który będzie działał z moją kartą sieciową.

Pozdrawiam

Zdzisław

ghost-001 , w programie musisz wybrać kartę sieciową. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale wiem że kiedyś sam się na tym złapałem.

Nie można wybrać mojej karty sieciowej. Jest na liście, ale obok niej napis unsupported lub coś podobnego. Wygląda jakby nie była obsługiwana przez ten program.

jak jest unsupported, to nie wybierzesz.

chyba wszystkie karty obsługuje airmagnet laptop analyzer, ale on jest płatny.

możesz spróbować też microsoft network monitor 3.1, on obsługuje wszystko na tyle na ile pozwalają sterowniki do danej karty.

ghost-001

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Agaton, już poprawiłem tytuł wątku, mam nadzieję że teraz jest OK. Dzięki za zwrócenie mi uwagi.

mrooveq, dzięki za poradę. Później zobaczę jak działa ten program z Microsoftu. Jeśli nie spełni on moich oczekiwań to może zainwestuję w kartę kompatybilną z programem Network Stumbler. Na stronie tego programu jest spis kompatybilnych modeli.

ja polecam kartę na usb - osobiście używam Planet WL-U356A z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny (b. przydatne) - i korzystanie z niej z linuxa uruchomionego w windowsie przez vmware.

to rozwiązanie ma trzy ogromne zalety:

  • dla linuxa jest dużo większy wybór (darmowych) programów i (tanich) kart, które można zastosować do wardrivingu.

  • vmware player jest darmowy.

  • nie trzeba restartować komputera, żeby się przełączać z windowsa do linuxa.

Ja raczej zainwestuję w kartę D-LINK DWL-G650 PCMCIA. Mam router tej samej firmy i dobrze będzie współpracowała z tym routerem i jest kompatybilna z Network Stumbler-em, przynajmniej tak napisane jest na stronie tego programu.

A co do Linux-a to jakoś nie przepadam za tym systemem operacyjnym. Jakiś czas temu używałem Mandrake, teraz nazywa to się Mandriva ale po jakimś czasie mi się znudził.

Za jakiś czas napiszę czy udało mi się “zmusić” program Network Stumbler do współpracy.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Zdzisław