Wspólna drukarka przez router?

Otóż chodzi mi o to że mam 2 komputery i internet z vectry,kupiłem router żeby mieć internet na obydwóch komputerach,i chcę zrobić tak żeby te komputery mogły korzystać z jednej drukarki i żeby można było na każdym z nich korzystać z internetu.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam. :mrgreen:

to co za problem… na jednym komputerze, do którego jest podłączona drukarka… udostępniasz ją, i wtedy drugi komputer, po zainstalowaniu jej jako drukarki sieciowej, może z niej korzystać.

No to masz trzy opcje do wyboru…

  1. Potrzebujesz zwykły router, do którego podpinasz neta i dwa kompy (KOMP1,KOMP2 - przykładowe nazwy sieciowe), do jednego kompa (np. KOMP1) podłączasz i instalujesz drukarkę i udostępniasz ją w sieci. Na drugim (KOMP2) instalujesz drukarkę sieciową, znajdziesz ją na pierwszym kompie tzn. \KOMP1\Nazwa_drukarki. Problem w tym rozwiązaniu jest taki, aby wydrukować coś z KOMP2 to KOMP1 musi być uruchomiony.

  2. Potrzebny jest router z wbudowanym PRINT SERVER’em (łącze USB w routerze do którego podłączysz drukarkę). Dzięki temu drukarka zawsze będzie widoczna w sieci, bez znaczenia z którego kompa korzystasz.

  3. Potrzebny jest sam PRINT SERVER, do którego podłączasz kablem USB drukarkę, a PRINT SERVER podłączasz do routera. Podobnie jak pkt.2 tylko, że PS jest zewnętrzny.

Dzięki za odpowiedzi,bardziej mi się podoba ten pomysł Tomi’ego,a dokładnie pkt 2,tylko jak ja mam sprawdzić czy ten router ma wbudowany print server?

w specyfikacji routera, będzie na pewno informacja o tym czy router posiada print server.

Jeśli nie masz printservera w routerze to zakup nowego to wydatek rzędu 200 zł. Sprawdź jeszcze czy może Twoja drukarka ma z tyłu złącze RJ-45 (sieciowe) jeśli tak to podłączasz ją do routera jak zwykłego kompa, jeśli nie to pozostaje albo zakup printservera albo drukarki z wyjściem sieciowym