Urządzenie do dzielenia WiFi na LAN i WiFi

Witam

Od dłuższego czasu poszukuje urządzenia które było by wstanie zastąpić Access Pointa i router WLan z 5 portowym switchem i WiFi.

Moja sytuacja wygląda następująco, mój usługodawca internetowy udostępnia mi internet po przez sieć WiFi i potrzebuje podzielić łącze z tego Wifi na dwa komputery i wszystko było by cacy gdyby nie fakt że jeden z komputerów znajduje w innym pomieszczeniu i nie wchodzi w gre ciągnięcia przewodu. Krótko mówiąc czy nie słyszał ktoś o urządzeniu, które internet z Wifi dzieli na (jeden komputer) LAN i (drugi komputer) WiFi.

Podobno można zakupić jakieś urządzenie do którego dogrywa się jakiś soft linuxowy co umożliwia taki podział, ale to wszystko jest podobno.

Z góry dziękuję za pomoc.

kiedyś słyszałem, że jest takie urządzenie, ale powiem szczerze nigdy się z nim nie zetknąłem. urządzenie ma mieć wbudowane 2 Access Pointy, jeden pracujący jako klient (WAN), a drugi Infrastruktura (WLAN), poza tym ma jeszcze 4 porty LAN .

Niech cię nie zmylą urządzenia z dwoma antenami, większość z nich to po prostu jeden AP, który ma tylko dwie anteny.

Może to się nada

klik

potrzebujesz Access Pointa i Routera WiFi… nie ma jednego urządzenia które odbiera sygnał wifi i następnie dzieli poprzez wifi.

A to co ja podałem się nie nada ??

Tyle że może być problem z MAC adresem.

Na pewno dostałeś od usługodawcy kartę sieciową i tylko na niej (na jaj MAC adresie) możesz mieć internet.

Musiał byś podać MAC adres routera żeby usługodawca “przepuścił” mu internet

Potrzebujesz Acces pointa z AP Client i do tego Acces Point zwykł lub router z Wi-FI.

Zależy jakie Twój usługodawca prowadzi zabezpieczenia i czy można mieć więcej niż jeden komp podłączony w jednym abonamencie.

Musiałbyś powiedzieć, bo jeżeli tylko na jednego kompa w abonamencie pozwala puścić.

To albo Acces Point z AP Client i NATem lub Router z odkręcaną anteną i funkcją AP CLient.

Na umowie mam jeden komputer a zabezpieczenie jakie jest zastosowane to przypisywanie ustawień z serwera DHCP dopiero po zweryfikowaniu MACa karty czyli jak admin nie doda mojego MACa do swojego AP to sie nie połączę.

wacek4 niestety nie nada się ponieważ urządzenie posiada wbudowany tylko jeden AP, a to co jest zaprezentowane na obrazku to to zwykła funkcja repeetera więc połączy się tylko komputer z odpowiednim MACiem i w dodatku wszystko jest widoczne.

grzegorzch: wiem że urządzenia z dwoma antenkami to nic innego jak wzmocnienie sygnału, jedna robi jako nadawcza a druga jako odbiorcza:).

Mówiąc krótko usługodawca internetowy ma widzieć tylko jeden komputer, sam mam tak zrobione w domu tyle że ma internet ciagne z kablówki wiec podłączam się do modemu routerem po przez WLAN i dziele go na kompa stacjonarnego po prze kabel i na laptopa przez Wifi. A u dziewczyny niestety usługa internetowa idzie po WiFi więc postanowiłem zrobić to samo co u mnie ale zamiast modemu kablówki jak u mnie wstawić AP i wszystko działa tyle że są dwa zasilacze i dwa urządzenia, po prostu za dużo przewodów.

Dziś na jakimś forum znalazłem posta w którym opisuje że zrobił coś takiego na LINK-SYSie wgrywając modyfikowany Firmware, ale nie napisał jaki to model ani skąd można wziąść softa:( a sam post jest z początku 2007r.:frowning:

Znajdź Acces Point z Ap Client i NATem i klonowaniem adresu MAC, najlepiej ze switchem 4 portowym+odkrecana antenka.

I drugiego Acces Pointa zwykłego.

tak jak radzą ci koledzy zastosuj router z Ap Client ,twój usługodawca albo sam dostroi Twoją sieć albo umyje ręce,ale musi Cię wpuścić na podstawie adresu iP.

polecam ovislink 5460ap v2 mam takie 2 urządzenia do jednego mam internet radiowy który mam od mojego usługodawcy i mam do niego podłączone 2 takie samo urządzenie i rozdzielam sąsiadowi internet radiowo dodatkowo mam tez w domku internet bezprzewodowo bo te urządzenie ma antenę wbudowana, ma dużo funkcji teraz przy nowym sofcie można ustawiać każdemu użytkownikowi prędkość po adresie mac albo ip… więc polecam zakup 1 urządzenia(rano sprawdzę czy na bank będzie działać na 1)moc urządzenia jest na dobrym poziomie proste w obsłudze i w cenie około 130 zł zależy czy z oryginalnym softem czy z zmodyfikowanym acha i jeszcze jedno urządzenie pozwala na klonowanie adresu mac więc nie ma problemu z tym :slight_smile:

Hmm. no ale i tak będę potrzebował jeszcze jednego urządzenia, ale za tę cenę AP z routerem + możliwością regulowania przepustowości łącza dla każdego komputera osobno, no to całkiem nieźle:).

Mam tylko dwa pytania, skąd wziąć tego modyfikowanego softa i i jak sprawuje się to urzadzenie po sici LAN i Internet, ponieważ ja jak już pisałem w domu posiadam kablówke i założyłem sobie bezprzewodowy router na WLAN firmy ASMAX, i niby wszystko dobrze ale ma on dwie wady, pierwsza jak na jednym kompie odpale ściąganie to drugi s trudnością odpala strony, i najważniejsza to przy grach typu unreal koledzy z sieci łączą się do mnie po przez internet a brat po LANie i czasami im pojawiają się lagi. Rozumiem że ,oi koledzy mogli by mieć lagi z powodu połączenia internetowego ale to występuje tez po stronie LAN.

jednak po testach z rana będziesz potrzebował takich 2 bo na 1 raczej ciężko będzie a na 2 będzie bardzo dobry sygnał bo można antenkę przykręcić i jeśli będziesz miał 2 takie urządzenia do możesz podłączyć 3 użytkowników przez kabel, softa to tych moich urządzeń nazywa sie appro ale jest płatny i kosztuje ok 100zł ale z tego co sie bawiłem to jest wart tej swojej ceny :slight_smile: jesli chodzi o ściąganie jeśli ściągam z utorrenta z publicznych trackerów to masakra strony praktycznie nie chodzą a jeżeli z zamkniętych trakerow to całkiem spoko :smiley: a jezeli ze ston www to nie zauważyłem problemów z otwieraniem i działaniem szybkości stron . Przez siec Wlan jeżeli kopiuje coś z kompa sąsiada uzyskuje prędkości na poziomie 1MB/s na sekunde