Szybkość internetu a karta sieciowa

Mam pytanie czy zmiana karty sieciowej polepszy szybkość internetu ??Posiadam internet radiowy oraz obecnie posiadam karte sieciowa Ralink RT2400 Wireless LAN Card którą dał mi administrator sieci. Jeżeli zmiana owej karty pomoże to poradzcie mi jaką miałbym kupić. Jeżeli ktoś miał styczność z taką kartą to mam pytanie czy ta karta jest dobra??

Szybkości internetu nie polepszy żadna karta. Może to wyłącznie zrobić administrator sieci ale to więcej kosztuje.

Natomiast karta, antena i sterowniki mogą polepszyć jakość internetu / siła sygnału / a to również przy radiówce ma duże znaczenie.

Internet radiowy i kartę Ralink mam trzy lata.

Początkowo miałem inną kartę i gdy zadzwoniłem że są problemy to przyjechał administrator i ją wymienił - niewiele to pomogło. Póżniej wymienił mi antenę na inną pomogło dużo więcej. Ale kilka m-cy temu pomyślałem że te stery co mam są już b. stare to być może znajdę nowsze i będzie poprawa.

Tak też się stało, znalazłem i jest teraz dużo lepiej. Z prędkością i jakością przy radiówce różnie bywa - uzależnione to jest przeważnie od warunków atmosferycznych. Powinienem mieć zgodnie z umową 512/256 kb/s a nieraz jest dwa razy mniej, nieraz dwa razy więcej, nieraz wcale albo takie zwiechy że mam trudności żeby coś prawidłowo napisać na forum…

Na początek sprawdż czy masz najnowsze sterowniki, są tu :

http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S … ndows.html

Jeżeli za dużo nie pomogą to domagaj się wymiany anteny / są różne / lub karty.

i ilości ścian po drodze, uzbrojenia w tych ścianach, kabli itp. itd.

zgodnie z umową powinieneś mieć do tej wartości. łącza z gwarantowanym transferem to tzw. CIR :wink:

generalnie wracając do radiówki - po zainstalowaniu sterów do bezprzewodowej karty zapewne macie dostęp do panelu z informacją o jakości sygnału - wartości szumów i przepustowości sieci - jeżeli tam wartości są ok to wina nędznego netu nie jest po Waszej stronie tylko sieci/administratora

To przy każdym internecie tu jest temat o radiówce…

Nowsze stery do tej karty, to chyba jest chipset.

Bo ja miałem Edimax EW7128g i zainstalowałem nowe stery i skoczyło niby o 20-30% lepiej, ale to tylko tak stery miały robić bo poprawy nie było, a że ciągle adminowi zawracałem “pupe” bo w końcu płace, a niezabardzo szło do kogo innego, bo raz nie było do kogo a neo itp. to nie mam podciągniętego kabla i bym musiał na własny koszt ciągnąć(czyli słup po drodze) bo im się nie opłaca póki co.

Więc “dokuczałem” adminowi, pomogło mała bardzo amatorska zabawa w sieci.

Wardriving to może nie, ale podszywanie się pod innych, a że linux to odrazu widział.

Za 2 dni internecik 1mb/512kb :slight_smile: a w umowie miało być 512kb/s, w końcu pół roku nie dało się strony otworzyć to chociaż drugie pół roku było lepiej.