Netia 6MB czy bedzie działać ? Prosze o pomoc

Witam

Obecnie korzystam z Neostrady 2mb.Jestem zainteresowany ofertą Neti 6mb dla firm tylko że u mnie sprawa wygląda tak:

Na początku miała być Neostrada 6mb wszystko miało działać okazało się że nie ma możliwości technicznych - za daleko od centrali (4km) to przeszliśmy na 2mb internet można powiedzieć że działa ale co troche modem traci synchronizacje i rozłańcza internet.

I teraz zastanawiam się czy ten problem też bedzie istaniał w Neti z opcją 6mb ?? bo jak było mi wiadomo po rozmowie telefonicznej z pewną Panią z Neti powiedziano mi że kable i centarla są te same co w TP i nie bedzie to działać ale w tamtym tygodniu dzwonił pewien Pan z Neti i informował mnie że w Neti będzie wszystko działać jak się należy pomimo że miałem takie problemy z neo. Bo teraz każdy klient jest podłączony indywidualnie pod centrale a nie jak to było kiedyś że wszyscy pod jedna i gdy było przeciążenie pierwsze co mnie rozłańczało.

Ta to w końcu jest będzie to działało czy nie ???

Pozdrawiam

Według mnie problemy będą

Trochę to dziwne :?

Jesteś podłączony do najbliższej centrali.

Jeżeli ta centrala ma przeciążenie to niestety będą kłopoty.

To co powiedział Ci Pan z Neti nie trzyma się kupy.

Wychodzi na to, że na każdego klienta wypada 1 centrala :cojest:

Tak jestem podłączony do najbiliższej centrali.

No i już nie wiem Pan z Neti stanowczo mówił że bedzie to działać… i że Neti ma teraz swoje centrale… ale oni maja z tego $$ i może troche sprawe ukolorowił.

Netia korzysta z linij (i centrali TP)

Też mi się tak wydaje :roll:

Tzn. może trochę źle to ująłem

W twoim przypadku problemem jest odległość centrali.

Wiec jeżeli ktoś centralę ma blisko a kłopoty występują ponieważ ona ma przeciążenia, zmiana dostawcy może pomóc (może ale ni musi)

Te zrywania mają związek właśnie z odległością od centrali jak i ze stanem linii TPsa. Ja jako technik firmy podłączającej internet po łączach TP mogę Ci śmiało powiedzieć, że NETIA 6Mb na 99% nawet u Ciebie nie ruszy !!

Odpuść sobie bo będziesz tylko klął, że chciałeś sobie ulepszyć :lol:

PS

Jeśli dalej Ci rwie 2Mb to zgłoś awarię… w końcu ktoś się pojawi z TP(!) i sprawdzi Ci stan linii :smiley:

Tak też myślałem… to jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie na szybszy internet u mnie, nie maniej jak 2mb ??

Dodam że jest to niestety szczeże mówiąc zadupie i dobra radiówka też odpada…

Już zgłaszałem były wywiady tecjniczne 2mb miało działać i niestety lipa jak zadzwoniłem żeby monter sprawdził linie ponownie to wysłał jakiś nieznających sie na niczym gości… przyjechali staneli przed domem coś tam pogadali “może bedzie działać może nie” nie wiedzeli co mówią.

I teraz proponują mi żebym sobie 512 załozyć. Słowa montera “Tak bedzie najlepiej dla nas i dla Państwa”.

Nawet jak by to nie było “zadupie” to radiówka do firmy w ogolę się nie nadaję (takie jest moje zdanie)

Zostaje ci tylko Business Everywhere (orange), blueconnect (era), iPlus (plusgsm)

To już chyba nie ma żadnej innej opcji ??

Normalnie jestem załamany…

A jakie są predkości tego ??? I czy będzie to działac na sieci domowej WIFI

No niby masz jeszcze TELE2 ale to też wszystko na łączach TP :roll:

No niestety… takie są polskie realia (mało, wolno i drogo)

To jak to będzie smigać dużo gorzej od 2mb ??? Co byś mi polecił ?? I jak z tą siecią ??

Tu wszystko znowu zależy od sygnału

http://www.be.orange.pl/index.php?id=zasieg

http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_pora … net/zasieg

http://plus.pl/mapa_zasiegu_plusa/

Zostań przy Neo lub zmień na Netie.

Za neo przemawia to, że jednak to jej łącza

Są takie przypadki, że po przejściu na netie nie ma się w ogóle internetu a obie strony zarzekają się, że to wina tej drugiej

Za Netią przemawia cena (jest jednak taniej a skoro ma działać tak samo jak neo to chyba lepiej płacić mniej :slight_smile: )