Brak netu

założyłem sieć netową na kablu, skonfigurowałem kompy prawidłowo widzą się w sieci udostępnianie łącza na drugi komp także jest bo widzę ikonę bramy sieci lan

a momo tego nie mam netu na drugim kompie powiedzcie dlaczego.

Pierwsza sprawa to taka czy zamierza pan mieś stały dostęp do internetu na komputerze w tym drugim pokoju niezależny od pracy któregoś z komputerów podpiętych do ruterka z TP czy też może to być połączenie na zasadzie połaczenia dwóch komputerów bez użycia koncentratora typu ruter Hub Swith Jeżeli chce Pan połaczyć dwa komputery w sieć dwa komputery w sieć bez użycia jakiegokolwiek urzadzenia pośredniego trzeba kupić kabel sieciowy krosowany Cros-ower tutaj znajdzie Pan prezentacje odnosnie tworzenia małej sieci 2 komputerów w Windows XP

http://storage.dobreprogramy.pl/demonst … dowsXP.exe

Kolejna sprawą przy załozeniu ze wszystko “zrobił” Pan ok do tej pory to to zeby komputery należały do tej samej grupy roboczej wtedy klika pan wyświetl komputery grupy roboczej potem na ikonke nazwy grupy i powinien Pan zobaczyć wszystkie komputery należace do grupy Te wszystkie 2 komputerki muszą należeć do tej samej grupy jezeli mówimy o 2 komputerach to nie musimy stosować switcha natomast gdy o 3 komputerach to trzeba zastosować koncentrator typu switch czy ruter moze nim być np Livebox lub z komputera podłaczonego do live box podciągnąć kabekek krosowany do tego za ściana tylko ze net będzie na nim wtedy gdy ten komp od którego pociagneliśmy kabelek będzie pracował jest to dziwne moze rozwiązanie ale tak tez się robiło kiedyś opis tego ma pan w powyzszej prezentacji acha z Livboxem otrzyma Pan kabel etchartowy zwykły nie Crosowany ponieważ urzadzenia podłączone do sieci przez koncentrator podłacza się kablem nie krosowanym natomiast 2 komputery bezpośrednio bez użycia urządzenia pośredniego (tak jak w prezentacji) kablem Cros Over tzw crosowanym

Zdarza sie tak ze niektórzy przy pomocy ogólno dostępnego oprogramowania ukrywają komputer w sieci i wtedy go Pan nie zobaczy

ale jest możliwość sprawdzenia ile kompów widzi w sieci z wiersza poleń i komendy ipconfig/all czy też netstat zobaczymy numery IP komputerów a potem zapingujemy poleceniem ping np ping 192.168.0.2 potem enter i widzimy czy jest odpowiedź z kompa.

Jak skonfigurować szybko sieć która ma działać?? oto jeden z sposobów z zastosowaniem statycznych adresów:

Na PIERWSZYM komputerze w ustawieniach karty sieciowej ustawiamy następującą konfiguracje

Podajemy adres IP 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

Brama (taka sama jak IP) 192.168.0.1

DNS Podstawowy: 192.168.0.1

Alternatywny DNS nie jest nam konieczny wystarczy podstawowy

Wszystko zatwierdzamy klikamy OK zamknij.

Na DRUGIM komputerze w ustawieniach karty sieciowej ustawiamy następującą konfiguracje

Podajemy adres IP 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1 (taka sama jak IP NA PIERWSZYM KOMPUTERZE) 192.168.0.1

DNS Podstawowy: 192.168.0.1 (TAKI SAM JAK IP NA PIERWSZYM KOMPUTERZE)

Alternatywny DNS nie jest nam konieczny wystarczy podstawowy

Wszystko zatwierdzamy klikamy OK zamknij

ja to wszystko poustawiałem sieć jest najprostrza dwa kompy spięte kablem, net kilka razy mi się właczył, ale po wyłaczeniu kompów muszę wszystko od nowa ustawiać

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.