Jaki router mam kupić za około ~100zł?

Witam,

Jaki router mam kupić za około ~100zł ?

Mam Neostradę, internet ma być dzielony na dwa komputery i praca 24h na dobę/7 dni w tygodniu :slight_smile:

Jeden komputer będzie podłączony kablem, a drugi po przez WLAN.

Proponowane przez mnie routery to:

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/181618_cena/

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178020_cena/

Który z dwóch jest lepszy?

Linksys

Tylko, że jego nie podłączysz pod neo :slight_smile: (zresztą tego D-lin-a też nie)

Za 100zł nie kupisz nowego, dobrego routera ADLS z WIFI (bez WiFi jeszcze coś się wybierze)

A bez WiFi ?

Co polecisz?

Hmm

Jeżeli chcesz jak najtaniej to Pentagram

Jedyną jego wadą jest to, że przy dużej liczbie połączeń wiesza się ale wystarczy wgrać inny soft

(tylko wtedy tracisz gwarancję)

Jednak radził bym ci poszukać jakiś używek :slight_smile:

(mi udało się wylicytować bdb. router z WiFi za 91 zł + 10zł przesyłka)

A co myślisz o tych:

TP-Link TD-8840

Linksys AM200

Lucent CELLPipe 20A-GX-E

Robotics USR9003

Ps.

Max teraz to do 200zł.

No jeżeli to jest max to bierzesz tego LINKSYS-a i po sprawię :slight_smile: (to już jest na prawdę dobry sprzęt)

to co wyżej linksys wag200g i będziesz zadowolony

Bardzo ładnie na tym Linksysie pracuje neostrada i zero problemów. Jedyny mankament - nie można robić przydziału transferu na poszczególne kompy, ale za tą cenę nic lepszego nie ma.

W pentagramie do którego link podałem wcześniej jest QoS :slight_smile: tyle, że aby ten routerek przezwoicie pracował trzeba zmienić soft a po zmianie softu QoS znika :?

No ale z drugiej strony lepiej mieć chyba WiFi (w Linksysie) niż przydział łącza w niestabilnym Pentagramie

Witam wszystkich! !!

Chciałbym dołączyć pytanie do tematu. Planuje przejść z neostrady na net24 i muszę zakupić jakiś modem.

W związku z tym chciałbym zapytać co polecacie(nie koniecznie z opcją routingu)???

Ps. Interesuje mnie coś z przedziału 70-150zł :smiley:

Dokładnie to samo co wyżej :slight_smile:

Przechodząc z neo masz cały czas Annex A więc wszystkie routery pod neo będą pasowały pod Netie

Co innego jak byś był na łączach Neti (wtedy była by to linia cyfrowa Annex B)

Jeżeli nie chcesz routera to wystarczy modem który dostałeś od TP (najprawdopodobniej Sagem :slight_smile: )

Miałem liveboxa i muszę powiedzieć że było z nim nie najgorzej(tylko pingi w grach ogromne).

Co nie zmienia faktu że trochę mi szkoda przeznaczyć 190zł na modem(linksys wag200g).

Może ktoś ma coś dobrego do 150zł ale tak żeby z p2p nie było problemu bo słyszałem że na

Pentagramach po wyłączeniu programu p2p jest niezbędny restart modemu bo się “zapycha”!

Z góry dzięki za odpowiedź, liczę na wasz profesjonalizm :wink:

A, zapomniałem powiedzieć że co prawda używam teraz wifi(z liveboxem), ale nie jest to niezbędne gdyż pociągnąłem kabel ethernet do pokoju w którym mam drugi komputer.

Dlatego tak jak pisałem wyżej trzeba wymienić soft (firmware) i wtedy wszystko na nich śmiga

Jeżeli bez WiFi no to nic lepszego od tego nie znajdziesz

Wacek 4, napisałeś wcześniej że pentagram jest niestabilny, czym to się objawia??

Jeśli chodzi o wymianę firmware, na którymś z forów zasugerowano wyraźnie że może to być powodem do utraty gwarancji!

Po prostu przy odpaleniu p2p nie masz neta :slight_smile: (żadna stronie się nie chce wczytać)

Żadne może:) po zmianie tracisz gwarancje i tyle (pisałem o tym wyżej)

Według mnie:

lub ewentualnie PLANET -kiedyś to była potęga :slight_smile: (tylko zasilacz trzeba do niego dokupić)

Mam jeszcze jedno pytanko, jeśli zdecydowałbym sie mimo wszystko na tego linksysa, czy wiesz może czym różni się model

wag200g od wag200g-EU.

Przeczytałem taka opinie na skapiec.pl :

Czy należy patrzeć na ten cały annex A lub B, bo nie za bardzo wiem w którą stronę jest tendencja. To znaczy, chodzi mi o to które linie przeważą w przyszłości rynek(analogowe Annex A, czy cyfrowe Annex B)??

SpeedBooster-em

O opiniach się nie dyskutuję (jeden ma takie drugi inne) :slight_smile:

Należy bo jeżeli kupisz zły to nie zadziała :slight_smile:

Ogólnie to większość to Annex A (czyli TP)

Wacek4, jakiego modemu używasz osobiście i na jakim łączu?? Czy jest godny polecenia??

Wiesz może czy ta tym linkysie jest podobny problem z p2p?? Czy po użyciu programu tego typu niezbędny jest restart modemu??

Router Planet ADW-4401 - ten starszy (srebrny) model (nie ten biały)

Czy godny polecenia… myślę, że za te pieniądze (101zł - całkowity koszt) to tak.

Jedynym jego minusem jest dość niski zasięg WiFi chociaż jak dla mnie wystarczający.

Łączę - Neostrada 512kb/s :stuck_out_tongue:

Nic się nie zawiesza, nie zrywa połączenia, pingi przyzwoite więc nie mogę narzekać

Ja tego nigdy nie doświadczyłem (a testowałem już parę sztuk) natomiast w internecie nieraz można przeczytać że lubi on przymulić :?