Problem z adresem ip .prosze o pomoc

witam.mam pytanie czy jak mam osiedlowa siec internetowa dzialajaca w sieci lan to czy jak mam przydzielony publiczny adres ip albo inaczej zewnetrzny bo mam chyba taki bo sprawdzalem na roznych stronach zaczyna sie na 213…czy wtedy moge nadawac swoje radio poza wlasna siecia korzystajac z programu shoutcast?czy musze cos pozmieniac z ustawieniami ip?w szczegolach polonczenia lokalnego pokazuje mi adres zaczynajacy sie na 10…wiec ten wewnetrzny.jak wpisalem w winampie moj adres wewnetrzny awiec 10…zeby przetestowac swoje radyjko to wolno borfuje a dzwiek pojawia sie tylko na chwile i zanika i znow zaczyna wolno burfowac itak wkolko a natomiast gdy wpisalem adres ktory podaje shoutcast awiec 127.0.0.1 to dziala bez problemu no ale z tego co wiem jest to adres ip kazdego komputera wiec nikt poza mna nieposlucha z tego adresu mojego radia?a czy w programie shoutcat w zakladce output w adresie zostawic :localhost?co to oznacza?jgdy wpisalem adres zaczynajacy sie na 213 to nic niedziala.czy moge to zmienic w szczegolach polanczenia sieciowego zmieniajac tam ip z 10…na 213…czy to cos wogole da czy tez zostawic tak jak jest i beda mogli mnie sluchac wszyscy z adresu 10…przy rownoczesnym posiadaniu ip publicznego??

piter127 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.