Jak połączyć dwa routery wi-fi

jak zrobić aby jeden router wi-fi połączył się z drugim na którym jest dostęp do internetu i abym mógł z niego korzystać po podłączeniu komputera do tego pierwszego?

mam nadzieję, że zrozumiale opisałem

Nie jest to takie proste jak Ci się wydaje Przeczytaj proszę mój watek który napisałem pare dni temu na tym forum problem był podobny Przepraszam że “prze klejone” to zostało. brak czasu, a tam napisałem dosyć obszernie o problemie.

"(…)do odebrania neta radiowego i Rozprowadzenia go kablowo czyli Access Point w trybie klient który wykryje sieć i się z nią połączy

W tym Twoim urządzeniu port WAN to RJ11 na kabel telefoniczny

Aby podzielić neta z Radiówki dostawcy WISP kabel od anteny zewnętrznej odkręcamy od karty WLan w komputerze i przykręcamy go w miejsce uprzednio odkręconej antenki dookolnej Urządzenia które będzie pracowało w tyrybie klienckim (Infrastrukture Sieci) takie urządzenia spełniające to zadanie to np Planet WAP-4033, Planet WRT 414 (bardzo ciekawe urządzenie po odpowiedniej konfiguracji działa jako klient i Router 2in1) , EDIMAX 7206, Air Live WL-5460AP, TP-Link TL-WR543G takie urządzenie ustawiasz w trybie klient Mode, ogólnie klient wyszukujesz dostępną sieć i jeżeli to ta żądana przez Ciebie to się z nią łączysz jeżeli to ma być podłączenie do jednego komputera to po zatwierdzeniu zmian kończy się Twoja praca z konfiguracją tego kompa jeżeli chcesz ten internet od dostawcy WISP dzielić na kilka komputerów bezprzewodowo to potrzebujesz Router DSL taki jak m.in do podziału neta z kablówki z portem WAN RJ-45 router ten łączysz kablem LAN o końcówkach RJ-45 z wcześniej skonfigurowanym urządzeniem klienckim jedna końcówkę kabla wpinasz do portu Lan wcześniej skonfigurowanego urządzenia pracującego w trybie Client a druga końcówkę do portu WAN routera DSL przykład takiego routera DSL to np D-Link DI-524, TP-Link TL-R460 (nie dotyczy ten opis Planet WRT-414 tam można zastosować inne rozwiązanie opisane na stronie producenta) resztę konfiguracji tzn wybór trybu pracy tj wprowadzenie ustawień nadanych przez dostawce wpisujemy w konfiguracji routera

Innym zagadnieniem jest bardzo pożyteczny tryb Universal Repeater urządzenie pracujące w tym trybie poprzez antene odbiera sygnał Wifi i przekazuje go dalej bezprzewodowo np masz router z modemem ADSL np taki jak zakupiłeś on bezprzewodowo i przewodowo wysyła sygnał dalej ale Ty np mieszkasz na parterze i chciałbyś tego neta współdzielić z bratem czy szwagrem mieszkającym na 3 piętrze domu prywatnego stwierdziłeś ze sygnał spoko dociera na piętro 2, natomiast na trzecie już nie i brat nie ma na poddaszu neta wtedy w miejscu dobrego sygnału np na piętrze 2 lub nawet pierwszym w zależności od indywidualnej oceny sytuacji stawiam urządzenie obsługujące tryb Universal Repeater i skonfigurowane odpowiednio do pracy w tym trybie wtedy to urządzenie odbierze bezprzewodowo sygnał wysyłany przez antenę routera z trybem ADSL i przekaże go bezprzewodowo dalej i tym sposobem bez wiercenia dziur i rozciągania po domu pajęczyny kabli brat na poddaszu ma dostarczony net bezprzewodowo. Przykład takich urządzeń z trybem Universal Repeater to np Access Point EDIMAX 7206, Air Live WL-5460AP

To urządzenie co Ty kupiłeś posiada wbudowany modem ADSL czyli podłączysz do niego kaabel telefoniczny po zalogowaniu się do niego wpiszesz w konfiguracji nazwę użytkownika i hasło nadane Ci podczas rejestracji usługi zatwierdzisz zmiany i będziesz mógł współdzielić neta bezprzewodowo poprzez antenę Wi fi i kablowo poprzez wbudowany swatch kablowy."