LIVEBOX + DODATKOWY Router > brak mi już sił!

Witam mam pewien problem … Powiezono mi zadanie rozdzielenia internetu na 4 kompy ( wszystkie na kablu rj 45 ) mam do dyspozycji liveboxa i tani router tp-link kupiony na allegro. Tani ale sprawny , jest nowy wiec nie mozna mówic o uszkodzeniach. głowie sie nad tym juz 2 dni i nic nie moge zrobic. wczesniej uzywałem tego routera do rozdzielenia neta z kablówki. adres przydzielało mi po mac adresie i nie było problemów z rozdzieleniem internetu. teraz chce go podłaczyc do liveboxa. po wejsciu w jego ustawienia(tp-link) pokazuje mi ze livebox przydzielił mu adres automatycznie przez dhcp . kabel podłaczyłem do wejscia wlan. widze ze wszystko jest ok maska , ip, dns sa przydzielane przez live boxa , router widzi live boxa a livebox widzi routera. jednak na komputerach podłaczonych do tego dodatkowego routera nie mozna wchodzic do internetu. natomiast bez problemu moge wejsc sobie z tego komputera na 192.168.1.1 i wejsc w ustawienia liveboxa . internetu jednak nie ma. gdy komputer jest bezposrednio do live boxa internet działa. ale tam sa tylko 2 wyjscia rj-45 a ja potrzebuje 4. ??? problem napewno tkwi w konfiguracji routera … tak mi sie wydaje. ktos miał moze taki problem albo orientuje sie co zrobic. Ja juz chowam dume w kieszen i prosze o pomoc za cienki jestem na to :slight_smile:

Bo powstały dwa węzły sieci (router za routerem - NAT za NAT-em i nie ma routingu i nie będzie). Wystarczyło kupić zwykły przełącznik sieciowy.

Ew. teraz możesz wyłączyć DHCP w TP-Link-u i użyć go jako przełącznika sieciowego. Livebox musisz podłączyć nie do wejścia WAN, tylko do jednego z portów Ethernet. Braknie Ci wówczas jednego portu, który możesz odzyskać z Livebox-a (oznaczony jako Video), po wyłączeniu Video w Livebox-ie (stanie się wówczas drugim portem ethernetowym.

Ja bym to zrobił trochę inaczej. Jeżeli podłączasz router do routera to według mnie powinieneś na tp-link’u wyłączyć przypisywanie adresów poprzez DHCP po LAN-ie i kabel który podłączasz od liveboxa wpiąć do TP-Link’a ale do portu LAN, z tym że wtedy braknie ci jednego portu. Router Tp-Link posłuży wtedy jako switch i będzie przepuszczał sygnał dalej do komputerów a adresy zostaną pobrane z Liveboxa. Albo kup zwykły switch i nie będziesz miał problemu.

DZIęKUJE ! DZIAłA. Tak jak pisaliscie wyłaczyłem dhcp … i live box przydziela adresy ip. dzieki wielkie i pozdrawiam !