Nie ładuja sie strony internetowe..gg działa

Mam internet radiowy…który jest rozdzialony na kompa przewodowo i laptopa bezprzewodowo…od kilku dni na obu nie laduja sie strony internetowe…natomiast gg działa? co moze byc powodem takiego zachowania?..jak to naprawić?

Prawdopodobnie jest coś nie tak z adresem DNS w ustawieniach IP (znajdziesz we właściwościach połączenia sieciowego). Sprawdź czy wprowadzone są właściwe numery oraz czy dostawca Internetu nie zmienił ustawień (żeby się dowiedzieć trzeba by pewnie do nich zadzwonić)

ustaw automatyczne pobieranie adresu DNS we wlasciwosciach polaczenia sieciowego w protokole TCP/IP

Dostawca raczej by nie zmieniał, Tobie konfiguracja mogła się przestawić.

Jak otrzymujesz adresy IP wewnętrzne od AP/routera ? DHCP czy sztywno je wpisujesz ?

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>wybierz swoje połączenie do internetu>PPM>stan>obsługa>właściwości i zobacz czy masz DNS i czy Pobierane przez DHCP pisze czy Ustawienia ręczne.

dla TP.SA przeważnie są DNS

194.204.159.1

194.204.152.34

Bądź OpenDNS(chyba każdemu zadziałają).

208.67.222.222

208.67.220.220

ISP(dostawca internetu) kupował, montował, konfigurował ten sprzęt do odbierania i rozsyłania sygnału w domu ? Czy sam?

dziekuje za odpowiedzi…kilka pytan jeszcze od amatora…czy adresy DNS mogły się same przestawic?..i czy to o czym piszecie mam robic na kompie i laptopie?..Zeby rozdzielic sygnal mam dwa urzadzenia w domu…i jeszczed pytanie czy moze sie tak dziac przez wirusy?

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 13:52 został dopisany post przez pmsady

mam ustawienia reczne

Same nie-wirusy mogą :slight_smile:

To w ustawieniach ręcznych zmień te DNS na openDNS adresy i zobacz czy działa, jeżeli nie to pasuje na urządzeniach zmienić jeszcze na TP lub OpenDNS i takie same w komputerach i powinno ładnie śmigać.

Możesz jeszcze zrobić logi HTJ i ComboFix i wrzucić do działu Bezpieczeństwo i logi HTJ i tam Ci sprawdzą i ew. napiszą jak usunąć.

dzięki…działa…zmieniłem na open DNSy :wink: