Jak udostępnić internet komputera serwera do sieci?

Witam mam problem?? Znajomy ma internet od sasiada z liveboxa na wi-fi. Ma w domu jeszcze 2 kompy i switha ( w sumie jest to router ale ma wyłaczone dhcp i chyba działa jak swith ). Chciałby podłaczyc laptopa i pozostałe 2 kompy do switha na rj-45 i udostepnic im internet z laptopa. jak to zrobic…? zdaje sobie sprawe z tego ze laptop który sie łaczy bezpośrednio bedzie musiał byc cały czas właczony. >>> szukałem w internecie ale nie daje sobie rady. ta stronka troche wyjasnia ale i tak nie rozumiem… http://banita.pl/~pysiu/si/siec.html . Pomoze ktos ??

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 19:36 został dopisany post przez tayler1986

Prościej… chodzi mi o podłaczenie 3 komputerów do przełacznika sieciowego ( routera z wyłaczonym dhcp) czyli switha tak zeby twozyły normalna siec z udostepnianiem plików itp. z tym ze jeden z tych 3 kompóterów ma dostep do internetu przez 2 karte sieciowa na wi-fi i chciałbym ten internet udostepnic w swojej sieci . Pomoze ktos >…

Ja bym to zrobił inaczej i moim zdaniem byłoby to lepsze rozwiązanie jakbyś miał internet pociągnięty z Livebox-a kablem do swojego pokoju to zastosowałbym zwykły przełącznik sieciowy switch i tego switcha podłączasz do kabelka którym masz doprowadzony internet do siebie a od switcha biegnie kabel do Twojego komputera (i tak możesz podłączyć tyle komputerów ile masz portów )Numery IP przydzieli Livebox to ze ma on 2 wyjścia Lan wcale nie znaczy ze jego pula adresów jest ograniczona i nie można kablowo podłączyć więcej komputerów wystarczy zastosować switch zwykły kablowy. możesz też wykorzystać do tego celu posiadany router tylko ze musisz wyłączyć w nim DHCP i kabel od liveboxa podłączyć nie do Wan a do jednego z 4 portów . Było o tym na forum kiedyś koledzy opisali to dokładnie łopatologicznie. Nie wiem czy jest to legalne na pewno Nielegalne jest to co robi Twój kolega udostępniając posiadane łącze internetowe ADSL poza lokal Nie ważne czy czyni to kablowo czy bezprzewodowo łamie regulamin świadczenia usługi z wszelkimi tego konsekwencjami…

Ja robiłem kiedyś coś takiego tylko że inaczej to rozwiązałem Kupiliśmy za parę groszy AP Planet Wap 1963 taki jak ten http://www.allegro.pl/item377579597_uzy … owki_.html (może być to też inny AP ważne by pracował w trybie Station-Infrastructure Moze to być np Edimax EW-7206 http://www.edimax.pl/images/Image/manua … APg_PL.pdf W konfiguracji AP ustawić “Station-Infrastructure" wyłączyć DHCP Disabled, Zabezpieczenia Disabled sieć wykryta jesteś połączony z siecią super Aply czekamy aż zapisywanie zmian i restart AP zostanie ukończony do ap podłączamy Router włączamy serwer DHCP i jak w ustawieniach karty mieliśmy automatyczne pobieranie IP (czyli dynamiczne i nic nie wpisywaliśmy tutaj damy sobie w ustawieniach WAN Dynamic IP ja tam miałem IP statyczne wiec wybierałem Static Ip wpisywałem IP itp rzeczy.

Moim zdaniem w Twoim przypadku można by zrobić coś w podobnie jak Ci pisałem powyżej i tak jak koledzy pisali w tym wątku co Ci link podałem czyli zrobić z routera switch kablowy podłączając kabel sieciowy z lapciaka do jednedo z portów switcha nie wan udostępnić połączenie internetowe

Jak wspomniałem wcześniej był już taki temat oto link viewtopic.php?f=15&t=243958&p=1607489&hilit=livebox#p1607489

Masz absolutna rację … ale nie o to mi chodzi. Wiem ze tak byłoby łatwiej. Tak mam zrobione ja w domu . Do liveboxa swith i rozdzielam w domu na 4 kompy. 1 mój , 1 siostry… rodziców i firmowy. ALE NIE O TO MI CHODZI. u mojego kolegi sa 3 komputery 1 laptop z 2 kartami sieciowymi który bedzie serwerem i ma internet przez wifi. chce poprzez switha połaczyc te 3 komputery w mała zwykła SIEC. I UDOSTEPNIC IM INTERNET. Nie chce isc na łatwizne i podłaczac przez kabel… A PROBLEM TO DZIURA W SCIANIE i stanowczo ODPADA !!

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 20:21 został dopisany post przez tayler1986

NO własnie o to mi chodzi … recznie !!