Router do domu,zakup. Kablowo + bezprzewodowo

Witam

Muszę zakupić sobie do domu Router z siecią bezprzewodową. Internet ADSL (netia). Będzie rozdzielany na jeden komputer stacjonarny przez kabel oraz jeden notebook przez wi-fi. Musi być łatwy w konfiguracji, bez awaryjny (aby nie rozłączał się przy pracy), miał dobry zasięg bezprzewodowy (mieszkam w domu jednorodzinnym i internet chcę mieć na wszystkich piętrach). Aby dobrze współpracował z siecią P2P, aby nie było lagów w grach sieciowych. Cena do +/- 150zł. Co możecie polecić??

Ja wypatrzyłem jak narazie:

http://www.allegro.pl/item413400227_ads … _itp_.html

http://www.allegro.pl/item413835831_rou … netia.html

Co myślicie ?

Tylko tak czytam, że to trzeba kupić router + dobry modem. Trochę tego nie ogarniam. Myślałem, że normalnie skrętką podłączam router do gniazdka, kablem do pc i śmiga. Wi-Fi nadaje sygnał i gra. (a tu czytam, że najlepiej kupić modem i router) Pierwszy raz będę miał do czynienia z tworzeniem takiej sieci domowej więc fajnie jakby ktoś obeznany trochę rozjaśnił.

Polecam LINKSYS WAG 54GV2. Dużo dobrego o nim czytałem.

Jeśli chodzi o modem to nie bardzo wiem po co bo nie mam Neo.

http://www.allegro.pl/item419008426_lin … ktura.html

Potrzebujesz Router z wbudowanym modemem ADSL Annex A

(no chyba że masz cyfrową linie Netii to wtedy Annex B)

Ogólnie jeżeli masz Netie na łączu TP = Annex A

jeżeli masz Netie na łączu Neti :slight_smile: = Annex B

Jak już to kablem telefonicznym :stuck_out_tongue: (RJ-11)

wacek4 ,

Czy na pewno możesz potwierdzić, że ten router z modemem będzie bez awaryjny, i spełni moje oczekiwania? Czy konfiguracja tego urządzenia sprawia problemy ?

Czy bezprzewodowa sieć da radę działać na dwa piętra domu ?

Ten Ruter jest wypełni konigurowalny

Moc sygnału jest bardzo dobra (proponuje używać WPA żeby sąsiad nie podkradał Ci netu :stuck_out_tongue: )

Oczywiście wszystko też zależy jaki masz dom

(w starym budownictwie ściany są grube i porządnie zbrojone więc w niektórych przypadkach może być licho ale ja jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na Liksysie miał problemy z sygnałem)

Wiesz co gwarancji na to, że akurat ta sztuka którą kupisz będzie idealna nie dam :slight_smile:

ale zapewne chodzi Ci o to czy nie będzie zrywał połączenia i się zawieszał…

Odpowiadam: NIE (Linksys jest klasą samą dla siebie)

Linksys=Cisco :lol:

Ogólnie możesz wybrać każdy z modeli Linksys-a byle by miał wbudowanym modemem ADSL i Annex A

i obojętnie jaki wybierzesz to będzie dobry wybór

Tak annex a, ponieważ mam netie na liniach TPSA. Nie mieszkam w starym domku, sąsiadów najbliższych nie ma :stuck_out_tongue: dzięki za odpowiedzi.

Mam Linksys WAG200G, i tylko jeden problem.

Podłączyłem skonfigurowałem , pod jednym gniazdkiem telefonicznym mam podpięty telefon(jest tam rozdzielacz), jak miałem Sagema f@st 800 to telefon był przez mikrofiltr podłączony. Teraz aby się połączyć musiałem wyciągnąć mikrofiltr. Tylko mam jeszcze w domu drugi telefon, który jest przez mikrofiltr podłączony. I tak odbierając telefon ten przy routerze sa szumy i nic nie da się zrozumieć. W tym z mikrofiltrem jest OK. Tylko teraz tak jak podłącze mikrofilt do telefonu koło routera no to router sie nie połączy :confused: Coś mi się wydaje że źle skonfigurowałem VCPI czy coś takiego.

No to coś jest nie tak (prawdopodobnie uszkodzony i do reklamacji)

Sprawdź jeżeli masz możliwość u kogoś innego czy też się tak dzieję.

Wiecie co podłączyłem kiedy internet chodził i o dziwo jak narazie śmiga, znaczy bez szumu słuchawka, a internet działa. Nie wiem czy jak ktoś będzie dzwonił tylko, ale to już rano napiszę, bo nie będę domowników budził.