Bezprzewodowy router do 500zł

Witam!

Od niedawna poszukuje porządnego bezprzewodowego routera i sprawa przedstawia się następująco.Mam neostrade 1Mb/s, mieszkam w średniej wielkości domku jednorodzinnym i mam trzy komputery:

:arrow: pierwszy to staroć do którego chciałbym podłączyć router bezpośrednio przez kabel, ma to być komputer główny (zarządzający)

:arrow: drugi to wysokiej klasy komputer PC, o specyfikacji podanej w moim opisie (ma łączyć się z routerem bezprzewodowo, jest już w nim bezprzewodowa karta sieciowa, taka- http://www.linksys.com/servlet/Satellit … torWrapper ,czy ta karta będzie się nadawała? Komputer ten jest na piętrze wyżej od miejsca na router, ale zależy mi na świetnym zasięgu, bez przerywania, więc router musi mieć ogromną moc sygnału!

:arrow: nareszcie trzeci i ostatni komputer to laptop, bez wbudowanego, wifi ale jutro lece dokupić moduł wifi na usb, z laptopem chce przemieszczać się po całym domu i jeśli router będzie wystarczająco “silny” to po działce!

Do tego dodam jeszcze, że na wszystkich komputerach jest Windows XP i zaznacze jeszcze raz, że zależy mi na świetnym sygnale, żeby nie przerywał!Proszę o propozycje i pozdrawiam!

PS: jeszcze jedno pytanie czy taki router będzie miał możliwość podłączenia na wszelki wypadek kabla ethernet?

A co sądzicie o tym routerze, bo musze mieć router z wbudowanym modemem. D-Link Wireless N ADSL Router DSL-2740B

Na linksys WAG200G się zawiodłem, ale stało się: kupiłem ten router- http://www.ateneum.pl/opis_sprz.php?id= … azwa=Sieci! Co sądzisz? Ma 3 wbudowane anteny i oparty jest na technologii MIMO.

Dobre chociaż że Linksys :slight_smile:

Mimo raczej nic nie daje, czasami jedynie jest tak że jesteś blisko router(niekoniecznie) i nagle sygnał Ci się urywa/maleje(tzw. martwy punkt) te trzy antenki powodują 3x rozsyłanie tego samego sygnału czyli mniejsze występowanie martwych punktów.

Z tym że to raczej rzadka rzecz.

Draft N-nie miałem okazji przetestować.

Rozumiem! Dzisiaj go podłącze i wrazie co będe pisał! :slight_smile:

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Router działa poprawnie od jakiejś godziny (troche się męczyłem z konfiguracją WIFI :oops: ), ale wszystko (wraz z zasięgiem) działa ok :slight_smile: ! Zobaczymy co będzie dalej :stuck_out_tongue: