Nie widze komputerow w sieci ale widze udostepnione pliki

Mam taki problem.

Jestem w sieci z czteroma komputerami. Zalozmy komputer 1 to ja, 2,3,4 pozostale. Nie widze zadnego koputera oprocz swojego w sieci lokalnej oprocz swojego. Ale na przyklad widze pliki ktore udostepnia komputer 2.

Komputery 2,3,4 widza sie na wzajem i pliki, ktore udostepniaja. Widza mnie w sieci ale gdy probuja sie do mnie dostac otrzymuja komunika, ze powinni sie skontaktowac z administratorem. Pingi z moim komputerem nie dzialaja w zadna strone. Na wszystkich kompach jest Xp, a zapora Windowsowa wylaczona. Wszedzie jest Norton antywirus.

Prosze o rady.

Moze masz inna grupe robocza…

Hmmm - to jest problem.

Po pierwsze foldery z udostępniania przez innych zostają na Twoim kompie (tworzą sięskróty i pozostają), ale do kiedy i jak to tylko Bill Gates wie.

Co do kompów - to pewnie tak samo.

No grupa robocza to wiadomo.

Zapewne nie ma serwera primary, który by tym zarządzał - i dzieje się jak dzieje.

Nie.

Ciekawa teoria, mozesz ja rozwinac :shock:

Sieci dzialaja i bez serwerow, wiec taka rada mi nic nie daje.

edit@

A czemu mam problem? Bo przez to nie moge dodac drukarki, ktora jest podlaczona do innego komputera w sieci.

Jeśli nie możesz dodać drukarki to coś blokuje - np firewall.

Inaczej - jeśli przy próbie wyszukiwania drukarki sieciowej nic nie widać - no to jakieś blokady masz.

Co do serwera primary - tylko mi chodzi o aktualizację udostępniania - a ikony są jakie są -

jeśli nie ma serwera, który tym zarządza to oczywiście kompy się widzą, czasem wsio jest ok, a czasem nie.

Po prostu system Win XP nie działa w pełni jako serwer - potrzebaby jakiegoś Windows 2003 Serwer w sieci.