PC z Neostrada + router + lapek

Witam, właśnie kupiłem tego laptopa http://www.speedlinerc.pl/product_info.php?cPath=86_265&products_id=1760

Mam peceta z neostrada 1mb modem thompson speedtouch. Chciałbym podzielić neta żebym miał go też w lapku (przez wifi). Pytanie jaki router kupić (czy ten bedzie dobry http://www.komputronik.pl/Sieci/Sieci_bezprzewodowe/Routery_i_modemy_ADSL_Neostrada_Net24_Dialog_itp_/Pentagram/Pentagram_Cerberus_ADSL_P_6331_42/pelny,id,52121/ ewentualnie jakieś inne propozycje) i jak to wszystko skonfigurować?

hmm… moim zdaniem to bardzo dobrze wszystko zgrałeś, mam też neta zrobionego na wi-fi tylko ze mam router tp-linka, ale pentagram jest też bardzo dobrą firmą. Ogóle jest OK moim zdaniem. !!

Posiadam ten router, jest naprawdę super. Bardzoooo polecam.

Nie grzeje się i nie wiesza - łatwa konfiguracja - polska pomoc techniczna - naprawdę warto brać Pentagramy.

W pudełku jest krótka pomoc w konfiguracji - a na płycie pełna wersja instrukcji.

bardzo dobry router

Bardzo dobry to mało powiedziane, Pentagramy są niezawodne

Witam,

dla pewności się chcę spytać.

:?: Czy Neostrada z tym routerem będzie wyglądała tak jak na schemacie?

:?: Czy modem USB od TP (jak np. u rebel0a Speedtouch) zostanie całkowicie zastąpiony prze ten router?

b68c0ba98f4d6654.jpg

Pozdrawiam,

Rafał

ps

zdjęcie poprawione - usunąłem filtr :slight_smile:

Router ma w sobie w sobie modem ADSL( więc Speedtouch jest niepotrzebny).

A nie wiem czemu na tym schemacie jest filtr - jak do routera nie może iść - bo filtr jest tylko do telefonu, ale mniejsza o to, reszta schematu jest ok.

Jak byś miał problemy z konfiguracją to pisz na GG - pomogę, lub jak masz jakieś pytania.

:smiley: :smiley: :smiley:

ping ,

dzięki,

R.

Zawsze do usług :smiley:

Mam jeszcze jedna pytanie… dzwonilem do sklapu w sprawie tego routera i zamiast niego polecono mi ten http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Pentagram/sieci_bezprzewodowe/routery_i_urzadzenia_dostepowe/Pentagram_Cerberus_Wi_Fi_802_11g/pelny,id,19301/ i powiedziano, ze jezeli mam modem to nie potrzebuje routera z wbudowanym modemem… czy to prawda? bo czytam o tym na necie i juz powoli glupieje… ;p

rebel0 ,

z tego co widzę, to ten drugi router (Pentagram Cerberus Wi-Fi P 6391) nie ma wejścia USB, a modemy od TP są właśnie na USB. Dodatkowo ten drugi router nie ma też wejścia RJ-11, bo nie mam wbudowanego modemu.

Czyli nie nadaje się do Twojej konfiguracji. Tak przynajmniej się mi zdaje…

R.

Dodane 28.01.2009 (Śr) 17:13

Witam,

chcę odświeżyć temat, bo Rodzice będą sobie przedłużać umowę z TP, a ja doradziłem, by oddali LiveBoxa a kupili jakiś inny router. No bo przecież dostaną kolejną umowę na 24 miesiące, a płacenie 10zł co miesiąc za LB się nie opłaca.

Puszka będzie służyła do podziału Neostrady, na PC (przez LAN) i na lapka (Wi-Fi - ważne żeby sygnał był mocny).

Poniżej przedstawiam moją listę urządzeń (takie znalazłem w ofertach internetowych sklepów z Białego):

1 - Pentagram CERBERUS ADSL -212zł

49197.jpg

2 - Netgear ADSL Wireless - 209zł

70661.jpg

Przedział cenowym to 150-220zł, ale im mniej tym lepiej. Najlepiej, żeby był to nowy sprzęt, z gwarancją ze sklepu, do dostania w Białymstoku.

Czy ktoś może mi polecić jakieś inne dobre routery w podobnym przedziale cenowym?

Gdyby ktoś znał sklep w Białym, gdzie można dostać te puszki taniej, to byłbym wdzięczny za informacje :slight_smile:

Pozdrawiam,

R.

ja znam, zajdź do vobisu w białej tam mają netgara :-k czy jakos tak za ok 170

Ja od ponad 6 miesięcy korzystam z tp-link w8910g. Urządzenie te w moim domu dostarcza internetu przez kabel do 1 maszyny, i sieje internetem dla 2 innych maszyn. W 100% zadowolony jestem.

Ja polecam TP-Link TD-8901G lub jak kolega wyżej TP-Link W8910G.

Pentagramy tak średnio lubię, póki co większej styczności z nimi nie miałem, a i problemów też no ale jednak jedna sztuka się znalazła co okrutnie mnie zdenerwowała.

Ale i tak wolę ciut tańsze TP-Linki, z nimi mam doczynienia dużo i na razie 2 sztuki lekko robiły problem, reszta chodzi, dopóki im prądu niezabraknie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

R.