Sieć Lokalna

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak w domu mogę podłączyć ze sobą 2 komputery za pomocą internetu. Coś jak (o ile dobrze pamiętam) sieć lokalna.

Jeden komputer ma Windows Xp Professional, a drugi Windows Xp Home Edition. Posiadam Router D-Link Dl-524.

Dostawcą internetu jest Sieć Osiedlowa.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

Dziękuje za szybką odpowiedź. Niestety nie dotyczy to mnie.

Jak napisałem posiadam w/w router i i gdy wprowadzam nowy adres IP tracę połączenie z internetem.

Czy w ogóle istnieje możliwość utworzenie takiej sieci lokalnej nie mając podłączonych dwóch komputerów za pomocą kabla.

Drugi komputer który posiada Windows Xp Home Edition jest laptopem i łączy się z internetem za pomocą karty Wi-Fi

To spróbuj w inny sposób. Wejdź w połączania sieciowe i tam masz Skonfiguruj sieć w domu lub w małej firmie.

Niestety to nie przynosi żadnego skutku :(.

Nie masz wprowadzać nowego ip do routera tylko te , które masz przypisane przez siec oraz adresy dns.

Router tez musi miec klonowanie adresów mac bo jak twój dostawca internetu pewnie używa opcji filtracji po macach to również nie będziesz miał połączenia z netem gdyż serwer nie odnajdzie Twojej karty sieciowej którą będzie router. Bez tej funkcji nie użyjesz tego routera

jak to podłączyć chyba wiesz ?

Tu masz lekturke ftp://ftp.dlink.pl/di/di-524/documentat … 050524.pdf

Ale ja mam internet podłączony i wszystko sprawnie śmiga.

Pytanie było takie jak podłączyć ze sobą dwa w/w komputery tak abym miał udostępnione pliki na jednym i mógł je przechwytywać lub zmieniać na drugim.

Nie chce tego robić za pomocą kabla !!

PPM na partycji i udostępnij :stuck_out_tongue: Jak nie masz tam takiej zakładki to w uruchom wpisujesz services.msc i szukasz serwer i go uruchamiasz i już powinna ta zakładka być.

W uruchom wpisujesz cmd i w konsoli ipconfig. Patrzysz jaki masz ip i idziesz na drugi komputer tam próbujesz w uruchom wpisać \adres_ip tamtego komputera, jeżeli się pojawi udostępniony katalog to tak samo robisz na tym drugim komputerze.

Jeżeli obydwa masz po WiFi podłączone to się nie spodziewaj cudów z transferami-ok. 1.5MB/s jeżeli jeden kabel drugi WiFi to mój prywatny rekord 3.1MB/s.

Wielkie dzięki! !!

Teraz jeszcze pytanie jak zrobić żeby Zone alarm mi nie blokował tego połączenia??

UUUU. Zone Alarm to ja nie mam JUŻ :smiley: Powinieneś mieć tam takie coś jak trust zone czy jakoś tak i tam daj ADD>Ip Adress najlepiej i wpisz adres przeciwnego komputera.

Ja robiłem na zakres podsieci kiedyś bo u mnie czasami paru luda coś sobie znajdzie na dysku.

Dziękuję. Już działa przy włączonym firewall’u.

Teraz kolejne pytanie. :stuck_out_tongue:

Jak zrobić abym mógł drukować dokumenty laptopem nie mając podłączonej do niego drukarki, tylko właśnie przez Wi-Fi??

P.S. Transfer jest w porządku. Nie rozczarowałem się.

Drukarka do tamtego PCta podłączona ?

Musiałby być tamten włączony i drukarka też abyś mógł drukować z laptopa.

Ustaw najlepiej tą samą grupę roboczą na obydwu komputerac(panel sterowania>system>ustawisz to zrestartuj komputery). Na laptopie drukarki i faksy>Dodaj drukarkę i tam>drukarka sieciowa podłączona do innego komputera czy jakoś tak i niech samo wyszuka(powinno znaleźć) jakby znalazło to prawdopodobnie skopiuje sterowniki do niej z tego PCta i sobie zainstaluje samo.

Jeżeli będzie jakiś błąd to daj screena gdzie się zatrzymuje :]

Kolejny raz Wielkie Dzięki! !!

Wszystko działa tak jak trzeba.

To jeszcze mi powiedz co trzeba zrobić aby działał zdalny pulpit.

Wow, sam jestem w tym momencie zaskoczony, że z tą drukarką bez żadnych “ale” chodzi :stuck_out_tongue:

Panel Sterowania>System>zakładka zdalny>zaznacz drugą opcję-zezwól na łączenie się z tym komputerem(raczej nie trzeba dodawać użytkowników zdalnych-nigdy nie dodawałem a chodziło).

Aby się zalogować musisz mieć hasło na koncie użytkownika do którego się chcesz zalogować.

Na drugim komputerze uruchamiasz pulpit zdalny(to do łączenie) ja włączam to w uruchom wpisać “mstsc”.

W adres IP wpisujesz IP przeciwnego komputera lub tego do którego chcesz się połączyć, login i hasło możesz odrazu wpisać wtedy gdy jest wszystko OK powinien odrazu się wyświetlić pulpit lub możesz dać sam IP i wyświetli się monit logowaina.

Na pozostałych zakładkach sobie dopasuj “wrażenia” na czas testów polecałbym jednak ustawić coś z gorszych “wrażeń” aby szybciej się odświezały i pojawiały błędy(jeżeli się pojawią).

Bolo92 jesteś mistrzem. Wielkie brawa dla tego Pana =D> =D> =D>

Zdalny pulpit również działa, ale tylko na Windows Xp Professional. Jak wiadomo Windows Xp HE tego nie posiada, a szkoda.

To chyba koniec tego tematu.

P.S. Chyba, że sobie coś przypomnę :stuck_out_tongue:

Jeśli Ci na prawdę potrzeba pulpitu zdalnego to zainteresuj się VNC :slight_smile:

Ja używam czegoś takiego jak TeamViwer, a zdalny pulpit chciałem uruchomić dla rozrywki (no i może trochę z ciekawości), ale dzięki za propozycję.