Problem z rozdzieleniem Neo, router Linksys WAG54G2

Sprawa wygląda tak.

Podłączam router jak należy czyli kabel od telefonu do routera do portu DSL.

Drugi kabel Ethernetowy do routera i do kompa.No i zasilacz od routera wpinam do gniazdka.

Problem pojawia się po włożeniu płyty do napędu, instalator wykrywa kartę sieciową,sprawdza połączenie internetowe.

I gdy ma nastąpić instalacja próbuje odnaleźć router przez ok 5 minut i wywala błąd numer 322 i pisze żeby sprawdzić połączenie kabla zasilającego lub Ethernet :expressionless:

A te kable są na 100% dobrze podłączone i nie ma żadnego luzu czy coś w tym stylu :expressionless: Próbowałem innym kablem Ethernetowym który mam i też nic…

A diody na routerze świecą na zielono tak jak pisze w instrukcji że ma być czyli wygląda że połączenie jest ok :roll:

Co dziwne i na PC i na laptopie gdy uruchamiam tą instalacje routera dzieje się to samo :twisted:

Nie mam juz pomysłu co robić… czy to wina systemu czy może router zwalony ? :roll:

System na PC to XP a na lapku Vista HP

Miałem z moim Linksysem taki sam problem. Musisz zresetować router przez przytrzymanie przez 5 sekund przycisku “Reset” umieszczonym na tylnej ściance routera(należy go delikatnie przycisnąć, ponieważ łatwo to uszkodzić).

____________

Co do konfiguracji routera polecam skorzystanie z przeglądarki WWW (Internet Explorer, Firefox).

Pozdrawiam

niestety u mnie to nie pomogło, próbowałem kilka razy :roll:

A masz możliwość sprawdzić czy działa Wi-Fi?

tak mam lapka, łączy mnie z nim przez wi-fi [pisze że połączono z linksys] ale jak wpisuje adres 192.168.1.1 w przeglądarce to nie działa…

Dodane N, 8 lutego 2009, 11:37

boże co za debilizm :stuck_out_tongue: wystarczyło wyczyścić kompa z resztek po modemie neostrady TuneUpem lub odkurzaczem :x nigdy by mi to do głowy nie przyszło… :oops: w każdym razie problem rozwiązany i wszystko śmiga ufff